شناسه خبر : 106081
تاریخ ارسال : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۴۰ ق٫ظ

دادستان تهران خبر داد: آزادی مهدی جهانگیری با وثیقه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دادستان تهران روز شنبه در جلسه شورای معاونان دادسرای تهران، اعلام کرد: «تحقیقات در پرونده مهدی جهانگیری ادامه دارد و نام‌برده هفته گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است». از مهر‌ماه، برادر معاون‌اول رئیس‌جمهوری به دلیل اتهامات مالی در بازداشت به سر می‌برد. عباس جعفری‌دولت‌آبادی همچنین با اشاره به تجمع عده‌ای از زنان مقابل وزارت کار به مناسبت روز جهانی زن، افزود: «پلیس با اخذ دستور قضائی تعدادی از تجمع‌کنندگان را دستگیر کرده که تعدادی از آنان آزاد و برخی از آنها نیز بازداشت شده‌اند که تحت تعقیب قضائی قرار خواهند گرفت؛ چراکه تشکیل تجمعات در معابر باید با اخذ مجوز قبلی بوده و نباید با اقدامات ساختارشکنانه توأم باشد و پلیس مکلف است با اقدامات ساختارشکنانه مقابله کند».
او ضمن تکذیب تحقیق از افراد کم‌سن‌و‌سال در پرونده جشن مبتذل شهرداری تهران، عنوان کرد: «از برخی اعضای شورای شهر تهران انتظار می‌رود به‌جای حمایت از اقدامات ساختارشکنانه در این مراسم، بر عملکرد شهردار تهران بیشتر نظارت کنند».


انتقاد از اظهارات نماینده مجلس
جعفری‌دولت‌آبادی ضمن انتقاد از اظهارات اخیر یک نماینده مجلس درباره فوت یکی از اغتشاشگران خیابان پاسداران، عنوان کرد: «تاکنون صرفا سه نفر شامل سینا قنبری، کاووس سیدامامی و یک نفر در بازداشتگاه پلیس اراک فوت کرده‌اند، که مسئولان در هر سه مورد توضیح کافی داده‌اند». دادستان تهران اظهار این نماینده را مربوط به فردی به نام راجی که در حادثه خیابان پاسداران فوت کرد، دانست و گفت: «اینکه راجی در زندان یا حین بازجویی کشته شده، کذب است. نام‌برده روز اول حادثه یعنی اول اسفند ۱۳۹۶ در بیمارستان فوت شده و دادستانی در جلسه شورای امنیت کشور در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده است». او با اعلام اینکه تا ١٠ روز پس از فوت راجی، هویت متوفی مشخص نبود و سرپرست دادسرای جنایی پس از مشخص‌شدن هویت متوفی، در تماس تلفنی با همسر او دراین‌باره اطلاع‌رسانی کرد، افزود: «اوایل اسفند به معاون‌اول قوه قضائیه هم اطلاع‌رسانی شد که یک نفر در درگیری‌ها فوت شده است که در اظهارات سخنگوی قوه قضائیه انعکاس یافته است؛ اما به‌رغم این همه شواهد برای اینکه فوت نام‌برده در بیمارستان بوده، این نماینده با اظهار اینکه محمد راجی یکی از افراد بازداشت‌شده بود و خبر فوتش از زندان می‌رسد، اذهان عمومی را مشوش می‌کند؛ این در حالی است که فرد متوفی اساسا تحویل زندان داده نشده بود و نام او در فهرست مکتوب دستگیرشدگان که شب اول برای این‌جانب ارسال شد، درج نشده بود».
صدور ١٠ حکم برای متهمان ناآرامی‌های دی‌
دادستان تهران درخصوص پرونده متهمان ناآرامی‌های دی‌، با اشاره به صدور ۱۵۰ فقره کیفرخواست، از صدور ١٠ فقره حکم محکومیت از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داد و افزود: «مدت حبس‌های تعیین‌شده یک تا پنج سال است و سایر پرونده‌ها در محاکم انقلاب اسلامی یا محاکم عمومی تهران تحت رسیدگی است». او همچنین از صدور ١٠ فقره دادنامه بر اساس کیفرخواست‌های صادره از سوی دادسرای کارکنان دولت در پرونده حقوق‌های نامتعارف خبر داد و با اشاره به تعداد کیفرخواست‌های صادره در این موضوع شامل ۳۳ فقره، گفت: «احکام صادره از سوی محاکم کیفری تهران در پرونده حقوق‌های نجومی اکثرا متضمن مجازات حبس و رد مال بوده و بعضا جزای نقدی مقرر شده است».
صدور کیفرخواست علیه حیدری‌فرد و رویانیان
جعفری‌دولت‌آبادی از صدور کیفرخواست دیگری علیه علی‌اکبر حیدری‌فرد، قاضی پرونده کهریزک، با شش عنوان اتهامی خبر داد و با اشاره به اینکه این دومین پرونده مفتوح برای نام‌برده است، افزود: «کیفرخواستی که در پرونده اول او صادر شده بود، منتهی به صدر حکم محکومیت شده است و هم‌اکنون او در زندان به سر می‌برد». او درباره پرونده رویانیان با سه عنوان اتهامی، با اذعان به طولانی‌شدن زمان رسیدگی به این پرونده، این اطاله را ناشی از ضرورت حسابرسی و کارشناسی اقدامات مالی در پرونده اعلام کرد. دادستان همچنین از صدور ۱۲ فقره کیفرخواست در پرونده‌های متهمان ارزی اخیر خبر داد.
محکومیت یک جاسوس
دادستان تهران درباره محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، عنوان کرد: «این فرد که دارای تابعیت ایرانی-انگلیسی است، پرونده مفتوح دیگری مرتبط با یکی از بانک‌های خصوصی دارد که در جریان رسیدگی است». او همچنین از محکومیت یکی از مسئولان سابق وزارت جهاد کشاورزی به هشت سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی خبر داد.

میزان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا