شناسه خبر : 88119
تاریخ ارسال : ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶ ق٫ظ

دانستنی هایی از سید عباس صالحی وزیرپیشنهادی روحانی /عزم گزینه ارشاد برای قربانی نشدن صداقت

به گزارش اعتدال شمال، سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی حسن روحانی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که در صورت جلب رای اعتماد آن ها می تواند در کابینه دوازدهم ایفای نقش کند.

 

بنابراین گزارش،‌ سید عباس صالح شریعتی متولد ۱۳۴۲ است که دکترای فلسفه از یکی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وابسته به حوزه علمیه دارد و به واسطه حضور در منصب معاونت فرهنگی و سرپرستی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد عرصه سیاست و رسانه شد. فعالیت های رسانه ای این گزینه وزارت ارشاد هم قابل توجه است که می توان از میان آن ها به سردبیری مجله حوزه،‌ مدیر مسئولی نشریه پژوهش‌های قرآنی، عضویت در هیئت تحریریه نشریات فقه اهل بیت و کاوش فقه در فقه اهل بیت، مدیر مسئولی و سردبیری نشریه «پگاه» و موسسی سایت دین آنلاین اشاره کرد.

 

او در دولت یازدهم معاون امور فرهنگی این وزارتخانه بود و در پس از استعفای علی جنتی تا رای اعتماد سید رضا صالحی امیری به عنوان سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کابینه یازدهم حضور داشت.

 

به نوشته شبستان ،تقویت نقش نهادهای صنفی و فرهنگی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای، بازگشایی نهادهای صنفی تعطیل شده و تقویت نهادهای موجود، مشارکت هنرمندان و سینماگران و اهل قلم و اصحاب فرهنگ و هنر در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولتی و واگذاری بخشی از امور فرهنگی و هنری به نهادهای صنفی و فرهنگی را می توان از اهم برنامه های سید عباس صالحی برای رسیدن به مسند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم دانست.

 

او پس از معرفی از سوی روحانی به مجلس شورای اسلامی در توییتی نوشت: «یکه و تنها شب تار و خطر راهی خلوتگه عنقا شدم، رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق؛ خدایا یاری‌ام کن تا صداقت را قربانی سیاست نکنم.»


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا