شناسه خبر : 92364
تاریخ ارسال : ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰:۵۳ ق٫ظ

درخواست تجدید نظر در احکام صادره برای فعالان سیاسی اصلاح‌طلب

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به جلسه دیروز هیأت رئیسه فراکسیون متبوعش گفت که اعضای فراکسیون امید ضمن انتقاد به احکام صادره برای فعالان سیاسی اصلاح‌طلب خواستار تجدید نظر در این زمینه هستند. بهرام پارسایی با بیان اینکه «به اعتقاد ما احکام صادره بیشتر جنبه سیاسی دارد.» به ایسنا گفت: با توجه به اینکه کشور در شرایط فعلی نیازمند انسجام و همدلی است، درخواست ما از قوه قضائیه این است که نسبت به تجدید نظر در احکام صادره اقدام کند. سخنگوی فراکسیون امید همچنین یادآور شد: از نظر ما این سیاست غلطی است که اصلاح‌طلبان همواره باید با تهدید مواجه شوند و این سیاست غلط باید تغییر کند.
طیبه سیاوشی نماینده اصلاح‌طلب تهران نیز دیروز در نطق میان دستورش گفت: امیدواریم دادگاه تجدید نظر نسبت به حکم محکومیت جمعی از فعالان سیاسی مساعدت و همراهی را در مورد لغو آن به عمل آورد.
به گفته وی«هنگامی که کشور نیازمند وحدت برای فائق آمدن بر مشکلات داخلی و اعمال فشارهای استکباری است، همه ارکان و مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالا برده، نقد را مغتنم بشمرند.» وی افزود: امیدواریم رئیس مجلس نیز از حقوق این شخصیت‌ها که عمدتاً از نمایندگان ادوار هستند حمایت لازم را به عمل آورند. حکم اولیه دادگاه انقلاب برای محمدرضا خاتمی، علی شکوری‌راد، آذر منصوری، حمیدرضا جلایی‌پور، محمد نعیمی‌پور، حسین کاشفی و محسن صفایی‌فراهانی مبنی بر یک سال حبس و دو سال محرومیت از حضور در احزاب، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام روز دوشنبه به وکلای آنها ابلاغ شد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا