شناسه خبر : 121187
تاریخ ارسال : ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵ ب٫ظ

در دیدار رییس کمیته ملی المپیک ایران با رییس IOC مطرح شد / صالحی امیری:به دنبال راه انداری موزه ملی ورزش ایران هستیم/ تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه‌ها بیاوریم/توماس باخ: در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح جهانی است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رییس کمیته_ملی_المپیک کشورمان با حضور در مقر کمیته بین المللی المپیک با باخ، رییس IOC دیدار و گفتگو کرد.

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ضمن خوش آمدگویی به دکتر صالحی امیری تاکید کرد:

این ملاقات کمک خواهد کرد تا طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا کرده و در مورد تمام مسائل مشترک بین دو‌ نهاد ورزشی به نقطه نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.

شناخت خوبی از کشور ایران دارم. هم اکنون در خانه شخصی‌ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می‌افتم.

دکتر صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر از توماس باخ بواسطه برپایی این نشست اظهار داشت:ورزش در ایران به جریان اجتماعی بسیار فعال تبدیل شده است وجوانان زیادی روزانه مسائل ورزش رادنبال می‌کنند.جنبش آینده ایران، جنبش ورزش است که تصمیم داریم اهداف جنبش_المپیک را توسعه داده و به متن جامعه بیاوریم.

در برنامه ریزی‌های صورت گرفته در هیات اجرایی جدید تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه‌ها آورده و با جمعیت میلیونی در این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده سازی آن کمک نماییم.

اعتقاد دارم جای مجموعه ملی ورزش ایران با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران زمین، خالی بوده و هست و به همین دلیل در نظر داریم در اولین فرصت موزه ملی ورزش ایران را با کمک تمامی بخش‌های ورزش راه اندازی کرده و در چند فاز آن را تکمیل نماییم.

خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها، گام‌های اساسی در توسعه ورزش بانوان برداشته شده که در همین راستا میتوان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸و همچنین مدال آوری آنان که سهم عمده‌ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشته‌اند اشاره کنم.

توماس باخ در ادامه این نشست ضمن ابراز تشکر از توضیحات ارزشمند دکتر صالحی امیری اظهار داشت: به شما تبریک می‌گویم برای پذیرش مقام جدید(ریاست کمیته ملی المپیک) این سمت بسیار خوب و ارزشمند است شما خصوصیات بسیار ارزشمندی دارید که از مهترین آنها میتوان به مردم شناسی و نزدیکی شما به جامعه اشاره کرد.

به شما به دلیل برنامه ریزی ویژه در برنامه آموزشی المپیک و احداث موزه نیز تبریک می‌گویم و اعلام می‌کنم که بسیار مایلم از اولین نتایج تلاش‌هایتان در مورد آموزش المپیک و احداث موزه مطلع شوم. لطفا در فرصت‌های مناسب گزارش‌های خود را در این خصوص به اطلاع من برسانید.

در مورد هر دو پروژه موزه المپیک و آمورش نیز اعلام می‌کنم که از ایران حمایت می‌کنم و شما حمایت موزه بین المللی المپیک و واحد المپیک سولیداریتی IOC را در سطحی وسیع به همراه خواهید داشت.

در بحث حقوق تلویزیونی بازی‌های المپیک و برنامه ریزی کمیته بین المللی المپیک نیز تبادل اطلاعاتی بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین خروجی را برای کمیته بین المللی المپیک و کمیته‌های المپیک داشته باشیم.

وسایل و تجهیراتی که از ورزشکاران شاخص دنیا و ایران داریم را می‌توانیم در نمایشگاه‌های مشترک موزه ایران و لوزان تحت نمایش علاقه مندان قرار دهیم که در این زمینه نیز روی کمک و حمایت ما حساب باز کنید.

با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواستار پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستیم.

جایگاه ورزش ایران در آسیا و جهان بسیار مهم و ارزشمند است.شک نداشته باشید در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح جهانی است.
ما به هیچ وجه از کسانی که می‌خواهند به ایران لطمه بزنند حمایت نکرده و همواره به اهداف جنبش المپیک که حمایت از کمیته‌های المپیک است پایبند خواهیم بود.

بسیار تمایل دارم که ایده خوب ملاقات با رییس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل جامه عمل بپوشانم که فرصت بسیار خوبی برای حمایت از شما در سطح بین المللی است.

در پایان این نشست دکتر صالحی امیری از توماس باخ برای حضور در ایران دعوت رسمی بعمل آورد که وی نیز اعلام داشت در فرصت مناسب برنامه ریزی برای این ملاقات و حضور در ایران را پیگیری خواهد کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا