شناسه خبر : 117359
تاریخ ارسال : ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲:۵۵ ق٫ظ
در گفتگو با«خطِ اعتدال»

جلال میرزایی (عضو فراکسیون امید مجلس)؛قانون منع به کارگیری بازنشستگان گام مثبتی است ولی ایده آل نیست/رئیس جمهوری در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان تعلل نکند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو ارشد فراکسیون امید مجلس گفت: اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شرایط کنونی کشور که با بی اعتمادی به مسئولان و ناامیدی در جامعه همراه است؛ می تواند امید از دست رفته را به جامعه برگرداند و باعث قوت قلب جوانان و تقویت اعتماد عمومی شود.
جلال میرزایی در گفت وگو با «خط اعتدال» درباره اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس اظهار کرد: ۱۹۴ رای موافق به طرح منع به کارگیری بازنشستگان نشان می دهد اراده خوب و قوی از طرف همه نمایندگان برای اجرای این طرح وجود دارد چرا که خواست و مطالبه مردم و همه کسانی است که تخصص دارند و از این ظرفیت آنها تا کنون استفاده نشده است.


این عضو ارشد فراکسیون امید مجلس با توجه به اینکه «این طرح جناحی نیست و رای و حمایت ها فراجناحی و خواست مردم است» تصریح کرد: با توجه به بی اعتمادی و ناامیدی که در جامعه وجود دارد اجرای این طرح به بازگرداندن اعتماد و امید در جامعه کمک کند و باعث می شود امید رنگ باخته مردم نسبت به مسئولین در جامعه رنگ و بوی دیگری بگیرد و این اعتماد از دست رفته ترمیم شود.
او با بیان اینکه درست است استثناهای زیادی به این قانون خورده است، ولی با همه کاستی ها می تواند یک قدم رو به جلو باشد، گفت: این قانون حتی اگر با همین شکل هم اجرایی شود خوب است و یک گام رو به جلو است.
میرزایی در ادامه با اشاره به پیشنهاد برخی نمایندگان درباره استثناهای این قانون تصریح کرد: پیشنهادی که برخی نمایندگان درباره استثناهای این طرح داشتند و می توانست مشکل ایجاد کند، این بود که درباره جانبازان ۵۰ درصدی بگویند جانبازان ۲۵ درصد به بالا و درباره ایثارگرانی که ۳ سال ایثارگری دارند، بگویند ایثارگرانی که ۱۲ ماه حضور در جبهه داشته اند. همچنین درباره آزادگانی که ۳سال اسارت دارند گفته می شد آنهایی که یک سال اسارت داشتند در طرح گنجانده شود. ولی این اتفاق نیفتاد و باعث شد که طرح به دلیل اینکه خواست و مطالبه اجتماعی و جوانان بود با رای بالایی تصویب شود.
نماینده مردم ایلام در مجلس با ابراز امیدواری از اینکه شورای نگهیان با این مصوبه سریعتر موافقت کند، گفت: امیدواریم شورای نگهبان آن مصوبه را زودتر تایید و رئیس جمهوری هم به موقع آن قانون را برای اجرا ابلاغ کند.
این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم با تاکید بر این نکته که «نگرانم ابلاغ آن قانون از سوی رئیس جمهوری با تاخیر انجام شود» افزود: با توجه به شرایط بحرانی کشور تاخیر در اجرای این قانون و کش دادن قطع همکاری با مدیران دولتی بازنشسته از سوی دولت می تواند شرایط کشور را از چیزی که هست بدتر کند.
میرزایی در ادامه با اشاره به برخی استثناها از جمله ادامه همکاری دولت با بازنشستگان بالای ۵۰ درصد، ابراز کرد: برای من قابل فهم نیست بازنشسته جانبازی که بالای ۵۰ درصد جانبازی دارد و در شرایط عادی نیست و از انجام امور شخصی خود هم ناتوان است؛ چطور می تواند در سن بازنشستگی کار و خدماتی انجام دهد.
او تاکید کرد: در سایر کشورهای دنیا افرادی که فداکاری داشته اند و جانبازی و ایثارگری دارند پیش از موعد آنها را بازنشسته می‌کنند، در عجبم چطور در کشور ما آنها را در سن بعد از بازنشستگی همچنان می خواهند سرکارهای خود نگه دارند . این کار منطقی ندارد و ایده آل این است که بجز سه مورد خاص استثناها را به طور کلی برداریم.
این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان گام مثبتی است ولی ایده آل نیست؛ تصریح کرد: البته در صورتی که این قانون را هم رعایت کنیم خوب و امیدوار کننده است و جوانان را دلگرم می کند.
نماینده اصلاح طلب مردم ایلام درمجلس دهم با اشاره به نکته ای دیگر درباره قانون فوق متذکر شد: با این مصوبه تا حد قابل قبولی مدیریت ها متزلزل می شوند و افرادی که مشمول این مصوبه می شوند انگیزه ای برای کار جدی نخواهند داشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنم اجرای آن قانون را تا دو ماه دیگر به تعویق نیندازد و بلافاصله پس از تایید شورای نگهبان، رئیس جمهوری این قانون را برای اجرا ابلاغ کند.
این عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: با توجه به شرایط اضطراری کشور انتظار دو ماهه برای اجرای این قانون می تواندآسیب ها و ضرر های جبران ناپذیری به مدیریت کشور وارد کند چرا که در این شرایط نیازمند تقویت مدیریت کشور هستیم و نباید فرصت ها را از دست بدهیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا