شناسه خبر : 147854
تاریخ ارسال : ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۴۲ ق٫ظ

در گفتگو با«خطِ اعتدال»/نمازی(عضو شورای مرکزی حزب کارگزارن): نباید از عرصه انتخابات قهر کرد/حاکمیت باید تغییر رویه دهد و گشایشی در امر تایید صلاحیت‌ها داشته باشد/در شرایطی که اکنون کشور در آن قرار گرفته است باید به دنبال نفع جمعی بود

علی‌محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در گفتگو با«خطِ اعتدال» بیان کرد: انتخابات یکی از عرصه‌های ابراز وجود ملت و تشکل‌های سیاسی در امر تعیین سرنوشت و مشارکت در اداره کشور است و از این عرصه نباید قهر یا روی گردانی کرد.

در گفتگو با«خطِ اعتدال»/نمازی(عضو شورای مرکزی حزب کارگزارن): نباید از عرصه انتخابات قهر کرد/حاکمیت باید تغییر رویه دهد و گشایشی در امر تایید صلاحیت‌ها داشته باشد/در شرایطی که اکنون کشور در آن قرار گرفته است باید به دنبال نفع جمعی بود/کشور نیاز به کمک تمامی اقشار و احزاب برای بهبود شرایط وجود دارد/

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزارن در مورد اهمیت انتخابات گفت: برگزاری انتخابات با مشارکت گسترده همه‌ی اقشار مردم، برای حزب کارگزاران اهمیت داشته و دارد زیرا مشارکت در این امر سیاسی موجب حمایت از نظام و کشور می‌شود. اما حضور گسترده و مشارکت حداکثری مردم و جناح‌های سیاسی در انتخابات منوط به این است که همه مردم و جناح‌های مختلف در انتخابات نامزدهای مدنظر خود را داشته باشند. اگر مردم از حضور در انتخابات محروم شوند یا علاقه به حضور کم شود تمامی کشور ضرر خواهد کرد.

او در ادامه تاکید کرد: حاکمیت باید تغییر رویه دهد و گشایشی در امر تایید صلاحیت‌ها داشته باشد تا سلایق موجود در کشور و کسانی که قانون اساسی را قبول دارند و دوست دارند کشور پیشرفت کند در انتخابات شرکت کنند. بسیاری دغدغه متعالی شدن نظام را دارند و برایشان مهم است که ملت از رفاه، آسایش، دانش و معنویت بیشتر برخوردار شوند اگر این افراد بتوانند به عنوان کاندیدا یا رای دهنده در عرصه انتخابات آزاد حاضر شوند بی‌شک رقابت جانانه‌ای در انتخابات صورت خواهد گرفت و نفع همگانی آن را شاهد خواهیم بود.

نمازی در مورد اینکه انتخابات با مشارکت حداکثری چه منافعی خواهد داشت، بیان کرد: اگر انتخابات به صورت آزادانه، رقابتی و با شرایط منصفانه برگزار شود قطعا پیشرفت و توسعه کشور، ملت و نظام فراهم می‌شود. در شرایطی که اکنون کشور در آن قرار گرفته است باید به دنبال نفع جمعی بود. پیش از این اصلاح‌طلبان مذاکره و رایزنی داشته‌اند و اکنون نیز باید پیگیری کنند تا بتوانند به نتیجه مطلوب برسند. در حال حاضر شرایط کشور با گذشته فرق کرده و کشور در شرایط سختی قرار گرفته است که نیاز به کمک تمامی اقشار و احزاب برای بهبود شرایط وجود دارد؛ بنابراین همه باید به برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری کمک کنند.

این فعال سیاسی در مورد اینکه آیا باید با پیش شرط در انتخابات شرکت کرد، گفت: از حاکمیت انتظار می‌رود که شرایط را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم آورد و از طرفی نباید خیلی زیاد بر بحث شرط و شروط تاکید کنیم. در حالی که باید رایزنی را به صورت جدی پیگیر باشیم و با تصمیم‌گیران و کسانی که در انتخابات تاثیرگذار هستند و بخش نظارت استصوابی را در اختیار دارند، رایزنی کنیم و نگرانی‌های هر دو گروه را کمتر کنیم. همچنین باید از هم اکنون به ملت پیام دهیم و به آنها منعکس کنیم که ما در انتخابات شرکت می‌کنیم.

او اظهار کرد: اصلاح‌طلبان که در راس آن آقای خاتمی قرار گرفته است از انتخابات بدون قید و شرط حمایت کرده‌اند. شخصیت‌های دیگر مانند بهزاد نبوی و همچنین حزب کارگزاران سازندگی و احزاب دیگر می‌خواهند که ضمن بیان مطالبات و صحبت‌های خود زمینه تعامل را فراهم کنند و از طرفی آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کرده‌‌اند. به عنوان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از حضور در انتخابات دفاع و حمایت می‌کنم.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا