شناسه خبر : 129927
تاریخ ارسال : ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲ ب٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال»:

عطاردیان(رئیس هیأت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران):برای دوری از فضای سکون حاصل از شرایط تحریم، باید زنجیره‌ای بزرگ تشکیل شود. زنجیره‌ای متشکل از دولت، مردم، بخش خصوصی و نهادهای مدنی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به اعتقاد محمد عطاردیان، تعامل دوجانبه قانون‌گذاران با بخش خصوصی می‌تواند قوانینی واقعی، بر مبنای شرایط موجود در جامعه فعلی را در پی اشته باشد.

رئیس هیأت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران در ارتباط با عزم دولت برای لغو معافیت‌های مالیاتی برخی نهادها و سازمان‌ها گفت: «در صورتی که دولت محترم بتواند مانع از معافیت مالیاتی برخی نهادها و سازمان‌های خاص که در مواردی رقیب بخش خصوصی هستند بشود، به واقع هنر بزرگی به خرج داده است.»
وی ادامه داد: «امروز که کارخانجات و توایدکنندگان ما با شرایط دشواری دست به گریبان هستند. در این میان، بهره‌گیری از اصول صحیح رقابت می‌تواند مانع از رکود مضاعف شده و همین امر بر کاهش تورم نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.»
عطاردیان با اشاره به اینکه بهره‌گیری از مالیات شرکت‌های بزرگی که تا به حال مالیات پرداخت نکرده اند، می‌تواند رقم بالایی باشد، به «خطِ اعتدال» گفت: «سودهای هنگفت، مالیات بالایی را نیز طلب می‌کند. در صورتی که دولت بتواند چنین مالیاتی را دریافت کند، درصد بالایی از ارقام پیش‌بینی شده در بودجه محقق خواهد شد.»
عضو سابق شورای عالی اشتغال در رابطه با قابلیت اجرایی قوانینی بودجه تصریح کرد:« تا زمانی که قوانینی با مشارکت بخش خصوصی تدوین و تصویب نشود، حاصل کار به واقعیت موجود در جامعه نزدیک نخواهد شد»
وی افزود: «حاصل این عدم تعامل دوجانبه با بخش خصوصی، قوانینی است که شاهد آن هستیم و عملا از واقعیت جامعه به دور هستند.»
عطاردیان با اشاره به اینکه شرایط حاصل از تحریم‌های ظالمانه تنها با مشارکت بخش خصوصی قابلیت گذار خواهد داشت، گفت: «برای دوری از فضای سکون حاصل از شرایط تحریم، باید زنجیره‌ای بزرگ تشکیل شود. زنجیره‌ای متشکل از دولت، مردم، بخش خصوصی و نهادهای مدنی که با یک اتحاد ملی بتوانند از این گام بزرگ به سلامت عبور کنند. »
وی افزود: «نیاز امروز جامعه ایران، یک بسیج اقتصادی و یک اتحاد محکم ملی از سوی تمامی درست‌اندرکاران است و بس. حاصل این روند، اشتغال پویا و جامعه‌ای شاداب است که بی‌نیاز از یارانه و امثال آن، به زندگی خود ادامه خواهند داد.»

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا