شناسه خبر : 138657
تاریخ ارسال : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶ ق٫ظ

در گفتگو با «خطِ اعتدال»:نجفی، (نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس):تحریم بازی سراسر باختی که برنده ای ندارد/قطع روابط اقتصادی با دنیا برای هیچ کشوری مفید نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در گفتگو با «خطِ اعتدال»:نجفی، (نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس):تحریم بازی سراسر باختی که برنده ای ندارد/قطع روابط اقتصادی با دنیا برای هیچ کشوری مفید نیست

تحریم
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تحریم های جدید پتروشیمی توسط امریکا را ناقض منافع ملی و جهانی دانست و تاکید کرد که اعمال هرگونه محدودیت و تحریم به نفع هیچ کسی نیست و یک بازی سراسر باخت و مضر است که باید از آن دوری کرد.

محمدرضا نجفی، نماینده مردم تهران در مجلس بااشاره به اقدام جدید آمریکا درباره تحریم پتروشیمی ایران اظهار کرد: ما از محرومیت، ممنوعیت، تحریم و هر مانعی که روابط سازنده رو به رشد اقتصادی، تجاری و فرهنگی ملت ما را محدود کند، نگرانیم و این اقدام را به نفع جامعه جهانی و منافع ملی کشورمان نمی دانیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: هرگونه محدودیت و تحریم در دراز مدت به نفع هیچ کسی نیست و کسانی که این راه را پیش پای مردم ما قرار داده اند، از این موضوع سود نمی برند چرا که این یک بازی سراسر باخت و مضر است.

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است این تحریم ها در کوتاه مدت مزایایی داشته باشد، ولی به طور کلی با اصل به هم زدن قواعد بین المللی موافق نیستم و معتقدم این اقدامات فایده ای ندارد.

او همچنین ادامه داد: نیازهای داخلی داریم که اگر نتوانیم جایگزینی برای آنها پیدا کنیم، حتما مردم با محدودیت بیشتری مواجه می شوند. اینگونه اتفاقاتی که باعث کوتاه شدن دست بخش صنعت و تولید ما از بازارهای جهانی و منطقه ای شود به صلاح نیست به همین دلیل نباید از تحریم و محدودیت استقبال کنیم.

نجفی اما تاکید کرد: با وجودی که نباید از تحریم ها استقبال کرد، ولی اگر به ما تحمیل شود به دلیل اضطرار، ما هم دست بسته نخواهیم بود و برای استفاده از حداکثر ظرفیت در این شرایط تلاش می کنیم.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به افزادی که تحریم پتروشیمی را خوشایند می دانند و معتقدند با تحریم پتروشیمی می توانیم از محصولات فراوری تروشیمی در حد بیشتری برای کشور استفاده کنیم، گفت: افرادی که از این بابت خوشحالند باید توجه کنند که مقیاس اقتصادی تولید، مقیاس بازار، ظرفیت ایجاد شده تولید، ظرفیت بالقوه ای که باید در تولید و فعلیت برسد، باید توجه کنند و از روی احساس چنین موضع گیری نکنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: اگر کشوری توسعه یافته و پیشرو در صنعت پتروشیمی می خواهیم، باید به سند چشم انداز ۲۰ ساله نگاهی بیندازیم و ببینیم چه نرخ رشدی را دنبال می کنیم و دنبال چه حجمی از تولید ناخالص ملی هستیم. همچنین لابد بسنجیم که چه مقدار از تولید ناخالص باید جذب بازار جهانی شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: باید از این بازار کسب دانش، فروش و تکنولوژی کنیم. با این نگاه متوجه می شویم که قطع روابط اقتصادی با دنیا برای هیچ کشوری خوب نیست و ما هم نباید از هیچ گونه تحریم و محدودیتی ابراز خوشحالی کنیم چرا که برای ما مضر است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا