شناسه خبر : 130003
تاریخ ارسال : ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۵ ب٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال»/احمدحمزه، نماینده مردم کهنوج:

ابتکار عمل سازمان برنامه و بودجه قابل تقدیر است/ مردم مظلوم و محروم جنوب کرمان در شرایط بحرانی به سر می برند/توافق نامه سازمان برنامه، کمیته امداد و بنیاد مسکن درراستای فقر زدایی، مثبت است/ نوبخت انسان شریف و نوع دوستی است/ داشتن سرپناه حق هر انسان است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در گفتگو با «خطِ اعتدال»/احمدحمزه(نماینده مردم کهنوج): ابتکار عمل سازمان برنامه و بودجه قابل تقدیر است/ مردم مظلوم و محروم جنوب کرمان در شرایط بحرانی به سر می برند/توافق نامه سازمان برنامه، کمیته امداد و بنیاد مسکن درراستای فقر زدایی، مثبت است/ نوبخت انسان شریف و نوع دوستی است/ داشتن سرپناه حق هر انسان است

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی گفت: توافق نامه سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد و بنیاد مستضعان گام مثبتی به منظور رفع فقر مطلق درمناطق جنوبی کرمان بود و امیدواریم این ابتکار عمل سازمان برنامه ادامه داشته باشد تا مردم این مناطق از برکات بیشتری درآینده برخوردار شوند.
احمد حمزه در گفت وگو با «خط اعتدال»، توافق نامه سازمان مدیریت برنامه و بودجه، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان را اقدامی مثبت درراستای فقرزدایی مطلق دانست و اظهار کرد: این گام مثبت می تواند در رفع فقرمطلق بسیار کمک کننده باشد. در این منطقه افراد زیاد نیازمندی داریم که سرپناهی ندارند و داشتن یک سرپناه حداقلی حق اولیه هر انسانی است که در این کشور زندگی می کند.
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از فقر مطلق مردم جنوب کرمان گفت: متاسفانه تا کنون این امر برای مردم مظلوم و محروم جنوب کرمان محقق نشده بود و در شرایط بحرانی به سر می بردند، ولی در سفر اخیر دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه که دیدند چقدر شرایط مردم این منطقه تاسف برانگیز است، اولین قدم و گامی که برداشتند این بود که با کمیته امداد و بنیاد مستضعفان تفاهم نامه ای برای تهیه مسکن آنها امضا کردند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: به این واسطه حداقل یکی از نیازهای اساسی تعدادی از مردم که یک مسکن است تامین شده است. البته تعداد نیازمندان ما خیلی بیشتر ازاین است ولی فعلا تا همین حد ۱۰ هزار نفر هم که ظرف امسال تا سال آینده صاحب سرپناه شوند خوب است و امیدواریم در آینده نزدیک با کمک دولت برای دیگر نیازمندان نیز سرپناه تهیه شود تا از این شرایط خارج شوند.
حمزه همچنین با اشاره به ابتکارعمل سازمان برنامه و بودجه درباره اقدام صورت گرفته تصریح کرد: ابتکار عمل سازمان برنامه و بودجه عالی است وقتی دکتر نوبخت شرایط مردم این مناطق را از نزدیک دید، متوجه شد که اوضاع و شرایط مردم مناطق جنوبی کرمان اصلا مناسب نیست.
او افزود: دکتر نوبخت تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفت و وقتی کپرهایی را که اصلا قابل سکونت نیستند را دید، از آنجایی که انسان شریف و نوع دوستی است، گفت که باید از بودجه هرجا که شده بزنیم ولی وضعیت سرپناه مردم این مناطق را سروسامان دهیم چون مردم در این کشور حقی دارند.
نماینده مردم کهنوج در خانه ملت یادآور شد: امروز به لطف خدا اولین نتیجه سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ما محقق شد و ایشان در سفر هم مبالغی را برای اموری دیگر لحاظ کردند. امیدواریم حالا که رئیس سازمان برنامه و بودجه وضعیت مردم جنوب کردمان را دیده اند به گفته خودشان که گفتند از این به بعد روش ها برای جنوب کرمان متفاوت خواهد بود، این اتفاق خوب بیفتد و مردم جنوب کرمان نتایج این سفر را در آینده نزدیک ببینند.

گفتنی است؛ براساس این تفاهم نامه که میان آقایان محمدباقر نوبخت، پرویز فتاح و علیرضا تابش امضا شد، قرار است ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان و روستائیان استان کرمان با متوسط ۵۰ متر مربع و در مجموع ۵۰۰ هزار متر مربع ساخته شود که از این تعداد ۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۵ هزار مسکن دیگر برای خانواده‌های محروم و فاقد سرپناه در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان مانند قلعه‌گنج، رودبار، ریگان، جیرفت و سایر مناطق ساخته شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا