شناسه خبر : 134348
تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹ ق٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال» /رضا مسرور(تحلیلگر اقتصادی)؛

همانطوری که قبلا با ذکر دلایل عرض کردم جنگ تجاری سبب تحمیل هزینه های مضاعفی بر آمریکا می شود و پایان جنگ تجاری برنده ای نخواهد داشت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رضا مسرور(تحلیلگر اقتصادی)؛چندی پیش در یادداشتی(اینجا را بخوانید) عنوان کرد که جنگ تجاری سبب تحمیل هزینه های زیادی بر آمریکا می شود و بسیاری از کشورهای درگیر بازنده جنگ تجاری خواهند بود در همین راستا وی در پاسخ به پرسش “خطِ اعتدال” در باب این موضوع گفت؛

همانطور که در یادداشت قبلی مطرح شد بازنده اصلی پس از شکل گیری سازمان تجارت جهانی کشور آمریکا بود و سیاست شروع جنگ تجاری از سوی حاکمان حاضر این کشور جهت تغییر بازی است اما همانطوری که قبلا با ذکر دلایل پیش بینی شد جنگ تجاری سبب تحمیل هزینه های مضاعفی بر آمریکا می شود و پایان جنگ تجاری برنده ای نخواهد داشت.

در گفتگو با «خطِ اعتدال» /رضا مسرور(تحلیلگر اقتصادی)؛همانطوری که قبلا با ذکر دلایل پیش بینی شد جنگ تجاری سبب تحمیل هزینه های مضاعفی بر آمریکا می شود و پایان جنگ تجاری برنده ای نخواهد داشت/فرصت های شغلی جدید آمریکا بر اساس گزارشات منتشره به پایین ترین سطح خود در ١١ماه اخیر رسیده است/قیمت دلار در حال حاضر بالاتر از ظرفیت اقتصاد کشور و حبابی است

وی عنوان کرد ؛ پس از گذشت چند ماه کافی است به گزارش صندوق بین الملی پول اشاره کنم که برای سال ٢٠١٩ رشد اقتصادی آمریکا را ٢/٣ درصد پیش بینی نمود که حدود ٠/٧ درصد کمتر از رشد اقتصادی سال ٢٠١٨ این کشور است. همچنین در خصوص اروپا ،صندوق بین المللی پول، متوسط نرخ رشد ١٩کشور عضو منطقه یورو را ١/٣ درصد پیش بینی کرده است که کمتر از رشد ١/٨درصدی سال ٢٠١٨است.
البته این صندوق به دنبال عقب نشینی ترامپ از تصمیم قبلی خود برای اعمال تعرفه بر واردات کالاهای به ارزش ٢٠٠میلیارد دلار از چین ، رشد اقتصادی چین را با ٠/١ درصد افزایش به ۶/٣درصد پیش بینی نموده است که نسبت به سال ٢٠١٨، ٠/٣ درصد کمتر است.

مسرور تصریح کرد ؛ جالب است که فرصت های شغلی جدید آمریکا بر اساس گزارشات منتشره به پایین ترین سطح خود در ١١ماه اخیر رسیده است.
لذا گزارشات منتشر شده بنوعی نظرات یادداشتی که چندی پیش به نگارش درآوردم و شما مطرح کردید را تایید می کند.

این کارشناس اقتصادی در پاسخ به پرسش آینده قیمت دلار در ایران و چگونگی رونق تولید گفت ؛ قیمت دلار در حال حاضر بالاتر از ظرفیت اقتصاد کشور و حبابی است. ارزش دلار به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین آن در حال حاضر ؛ میزان فروش نفت کشور، نرخ تورم و رشد نقدینگی در کنار عواملی از جمله مناقشه سیاسی است.

این تحلیلگر اقتصادی عنوان کرد ؛ اگر دولت بتواند نرخ قیمت دلار را در سطح ١٢٠٠٠تومان تثبیت کند به عبارتی از میزان حبابی شدن قیمت ارز تا پایان سال می کاهد. و این به نفع تولید کشور است.

وی گفت : اگرچه افزایش نرخ ارز برای بخش صنعت به نوعی مزیت رقابتی ایجاد می نماید،اما بایستی ذکر کنیم که بخش قابل توجهی از تولیدات صنعت کشور واردات محور است و لذا برای تامین ارز این بخش صنعت افزایش نرخ مطلوب نیست.
نکته مهم دیگر آنست که در سالی که به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است بایستی به هر شکل ارز بخش صنعتی واردات محور را تعیین نمود و شاه کلید افزایش تولیدات صنعتی در کنار عوامل هم چون توجه به تولیدات دارای مزیت نسبی و افزایش بهره وری، تامین ارز تولیدات واردات محور است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا