شناسه خبر : 110812
تاریخ ارسال : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳ ب٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال»

صادقی(نماینده اصلاح طلب تهران)؛ دست هایی به دنبال ادامه التهابات در مجلس است!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

یک نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: دست هایی بعد از خروج آمریکا از برجام به دنبال متشنج کردن فضای مجلس و ادامه این التهابات هستند. ایجاد تشنج در عرصه سیاسی در این شرایط بزرگ ترین آسیب و ضربه را به اهداف دولت می زند، پس اصلاح طلبان باید مراقب این رفتار باشند و آرامش خود را حفظ کنند.

محمود صادقی در گفت وگو با گروه سیاسی «خط اعتدال» درباره اقدامات غیر منطقی و تندروی هایی که برخی نمایندگان در فضای مجلس به راه انداختند و در صدد ادامه این تنش ها هستند، اظهار کرد: شخصا معتقدم الان مقطعی نیست که وارد تنش های داخلی شویم و تاکید دارم دست های برنامه ریزی در کار است که فضای مجلس را متشنج کنند و هر روز شاهد تشنج جدیدی در مجلس ایجاد کنند.
این نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: روز یکشنبه هم طی نطق آقای رحیمی نماینده تهران فرکانس هایی را از طرف برخی افراد برای ایجاد تنش و به هم ریختگی در صحن مجلس دیدیم. آنها قصد دارند هر روز یک تشنج و درگیری جدیدی در مجلس ایجاد کنند در حالی که در شرایط فعلی باید سیگنال های همبستگی و وحدت در برابر دشمنان خارجی ارسال کنیم.

 التهابات
این عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: البته اختلاف نظراتی وجود دارد ولی باید بتوانیم این شرایط پیش آمده را به فرصتی برای ایجاد همدلی بین دو جناح تبدیل کنیم. به شرط اینکه این فرصت برابر همه یکسان باشد نه اینکه تنها به یک جناح فرصت داده شود و و جناح دیگر همواره تحت فشار باشد.
صادقی اقدام تندروهای مجلس در آتش زدن پرچم ایالات متحده و برجام را رفتاری احساسی و ناشی گری دانست و گفت: این رفتار برخی نمایندگان در مجلس درست مثل زمانی است که به دلیل فاجعه منا در عرصه بین المللی فضایی برای محکومیت عربستان ایجاد شده بود، حمله تندروها به سفارت عربستان ورق را به نفع آل سعود برگرداند و همه نگاه ها را متوجه تندروی در ایران کرد.
این نماینده حقوق خوانده و اصلاح طلب مجلس همچنین با تاکید بر اینکه این اقدام نسنجیده برخی نمایندگان هم می تواند مورد سواستفاده بیگانگان قرار بگیرد، تصریح کرد: نمی خواهم بگویم که مخالفان دولت حق انتقاد ندارند. اتفاقا معتقدم آنها حق انتقاد دارند و این انتقاد منجر به هم افزایی و بالندگی می شود، ولی به شرط اینکه در چارچوب قواعد شناخته شده و متعارف انتقاد و اقدام کنند. نماینده مردم تهران در خانه ملت، این رفتار تندروها در صحن مجلس را «خارج از نزاکت» دانست و گفت: اگر در خیابان کسی پرچم کشوری را آتش بزند خارج از اختیارات ما است، ولی در صحن علنی مجلس چنین اقدامی به دور از نزاکت است و در شان مجلس و نمایندگان نیست.
عضو فراکسیون امید با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای ادامه تندروی ها در مجلس، گفت: روز یکشنبه زمانی که آقای رحیمی در حین نطق میان دستور بود، آقای ابطحی درباره شبهاتی که درباره فرزندش مطرح بود، تذکر اصل ۷۹ قانون اساسی داد و تلاش کرد فضا را متشنج کند. معتقدم دست هایی سعی دارند فضای مجلس را متشنج و غیرعقلانی کنند.
این نماینده اصلاح طلب مجلس تاکید کرد: در حال حاضر ایجاد تشنج در عرصه سیاسی، بزرگ ترین آسیب و ضربه را به اهداف و برنامه های دولت می زند و اصلاح طلبان باید مراقب این رفتار باشند و بکوشند این آرامش را حفظ کنند و اجازه ندهند آنها به اهدافشان برسند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا