شناسه خبر : 152815
تاریخ ارسال : ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴ ب٫ظ

در گفتگو با «خطِ اعتدال»/فاطمه ذوالقدر(عضو کمیسیون فرهنگی مجلس):نباید به خاطر ۲ درصد سلبریتی که درآمد بالایی دارند معافیت مالیاتی هنرمندان را زیر سوال برد/ اکثریت جامعه هنری و فرهنگی درآمد پایینی دارند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در گفتگو با «خطِ اعتدال»/فاطمه ذوالقدر(عضو کمیسیون فرهنگی مجلس):نباید به خاطر 2 درصد سلبریتی که درآمد بالایی دارند معافیت مالیاتی هنرمندان را زیر سوال برد/ اکثریت جامعه هنری و فرهنگی درآمد پایینی دارند/

فاطمه ذوالقدر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بااشاره به تصمیم اخیر سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد معافیت جامعه فرهنگی و هنری از پرداخت مالیات در بودجه ۹۹ گفت: حدود ۹۵ درصد از هنرمندان و مستندسازان و اهالی تاتر درآمد پایینی دارند و نیازمند حمایتند. نمی توانیم به خاطر دو درصد سلبریتی که درآمد بالایی دارند، برای همه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر مالیات ببندیم، چرا که توان پرداخت را ندارند.

فاطمه ذوالقدر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خط اعتدال، با اشاره به معافیت مالیاتی هنرمندان و موسسات فرهنگی در لایحه بودجه ۹۹، طبق تصمیم و اعلام محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه که البته مخالفانی هم دارد، گفت: اکثر موسسات هنری و فرهنگی و هنرمندان درآمد پایینی دارند و شکی دراین نیست که نیاز به حمایت و معافیت مالیاتی دارند.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: آمار دقیقی نداریم ولی حدود ۹۵ درصد از هنرمندان و مستندسازان و اهالی تاتر درآمد پایینی دارند و نیازمند حمایت هستند. اخیرا با اهالی تاتر جلسه ای داشتیم و درباره درآمد پایین و نگرانی ها و دغدغه هایشان صحبت کردند. بنابراین نمی توانیم به خاطر دو درصد سلبریتی که درآمد بالایی دارند، برای همه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر مالیات ببندیم.
ذوالقدر با تاکید بر اینکه قطعا این تصمیم برای معافیت مالیاتی این قشر خاص نیاز به اصلاح و بررسی دارد، گفت: با دولت و آقای نوبخت برای اصلاح این تصمیم صحبت و رایزنی خواهیم کرد. مجلس هم باید سازوکاری طراحی کند و اصلاحیه ای باید در این باره داشته باشیم تا افرادی که درآمد بالایی دارند اظهارنامه مالیاتی پر کنند و مالیات بدهند و قرارداد هایشان شفاف شود.
عضو کیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: برخی موسسات فرهنگی هم هستند که البته تعدادشان کم است، ولی درآمد بالایی دارند و باید شناسایی شوند تا در راستای عدالت محوری و جلوگیری از تضییع حقوق کارگران و کارمندانی که مالیات می دهند، آنها هم پس از روشن شدن میزان درآمدشان اظهارنامه مالیاتی پرکنند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: البته سازوکاری باید طراحی کنیم که مثلا خود سازمان مالیاتی میزان درآمد آن موسسات را بررسی و نظارت کند و بر آن اساس، مالیات این موسسات فرهنگی تعیین شود.
عضو کیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ولی با توجه به درآمد پایینی که جامعه هنری و فرهنگی و اهالی تاتر و … دارند باید معاف از مالیات شوند. بنابراین باید روی این موضوع اصلاحیه ای قرار دهیم تا جلوی استدلال های بی منطق مخالفان گرفته شود و جامعه هنری که توان زیادی ندارد و نیازمند حمایت است معاف از مالیات شوند

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا