شناسه خبر : 117991
تاریخ ارسال : ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶ ب٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال»

فریده اولادقباد، نماینده تهران خبر داد؛ نحوه گزینش فرهنگیان اعزامی به خارج از کشور زیر ذره بین مجلس/جمهوری اسلامی ایران در ۶۰ کشور و ۱۱۱ مدرسه در خارج از کشور دارای مدرسه است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اولادقباد، نماینده تهران خبر داد؛
نحوه گزینش فرهنگیان اعزامی به خارج از کشور زیر ذره بین مجلس

رئیس کمیته بررسی اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اخیرا در کمیسیون آموزش و تحقیقات کمیته ای به منظور بررسی اعمال ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس تشکیل داده ایم. تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان خارج از کشور، پرداخت فوق العاده اشتغال فرهنگیان اعزامی در مقایسه با سایر نهادهای دولتی، نحوه گزینش برای مدارس خارج از کشور و نحوه انتصابات در مدارس خارج از کشور در سرپرستی‌های مربوطه ورود کرده‌ایم.

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با «خطِ اعتدال» درباره جلسه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در جلسه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری به منظور بررسی و اعمال ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس در خصوص قوانین و مقررات مربوط به اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور کمیته‌ای تشکیل دادیم. با توجه به اینکه این مطالبه بسیاری از همکاران فرهنگی ما نیز بوده است در چهار محور این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در این راستا اعضای کمیته یک بازدید میدانی از مرکز امور بین الملل و مراکز خارج از کشور و روند مصاحبه ای که پس در آزمون اعزام به خارج بوده انجام شده است انجام دادیم. سه جلسه هم در این باره در کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محورهایی که کمیته مربوطه آنها را مورد پیگیری و بررسی قرار داده است گفت: محور اول درباره تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان خارج از کشور است. دومین محور مربوط به پرداخت حقوق و مزایا و فوق العاده اشتغال فرهنگیان اعزامی در مقایسه با سایر نهادهای دولتی است. همچنین محور سوم درباره شیوه انتخاب فرهنگیان و نحوه گزینش آنها برای مدارس خارج از کشور است و محور چهارم هم به نحوه انتصابات در مراکز مدارس خارج از کشور در سرپرستی های مربوطه اختصاص دارد.
رئیس کمیته بررسی کننده مورد فوق با بیان اینکه مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شامل ۶ منطقه سرپرستی و سه حوزه تک کشوری است، افزود: حوزه های سرپرستی ما مانند مناطق آموزش و پرورش درون کشور بوده و برابر مصوبه هیات وزیران اولین حوزه سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در ایالات متحده عربی است. دومین حوزه سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران هم در شبه قاره هند و در پاکستان مستقر است. سومین سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی در سوریه و لبنان و اردن قرار دارد که در سوریه مستقر است.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت که چهارمین حوزه سرپرستی جمهوری اسلامی ایران در کویت و پنجمین حوزه در قطر و بحرین قرار دارند و همچنین ششمین حوزه سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی را در ترکیه و کشورهای مشترک المنافع و قفقاز دانست که در ترکیه مستقر است و کمیسیون آموزش و تحقیقات اخیرا از این حوزه بازدیدی داشته است.
اولاد قباد همچنین گفت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در ۶۰ کشور و ۱۱۱ مدرسه در خارج از کشور دارای مدرسه است و خدمات آموزشی و تربیت تربیتی به دانش آموزانی که مشتمل بر دانش آموزان کارگزاران نظام و ایرانیان مقیم و دیگر اتباع خارجی علاقه مند به تحصیل در مدارس ایرانی است، ارائه می دهد.
رئیس کمیته آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اعضای این کمیته گفت: آقایان ابطحی، بیرانوند، کوچکی نژاد، میرزاده، سلیمی و من که مسئولیت این کمیته را برعهده دارم اعضای این کمیته هستیم و در حال حاضر ۳ جلسه در کمیسیون در این باره برگزار شده است و یک بازدید میدانی از نحوه چگونگی برگزاری مصاحبه از همکاران فرهنگی پذیرفته شده برای اعزام را مورد بررسی قرار داده ایم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا