شناسه خبر : 166678
تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸ ق٫ظ
سیدجلال ساداتیان(نماینده ادوار مجلس)گفت‌وگو با خط اعتدال:

موضع گیری علیه ظریف که رهبری او را تأیید کرده اشتباه است

در گفتگو با خط اعتدال؛ سیدجلال ساداتیان(نماینده ادوار مجلس)گفت‌وگو با خط اعتدال: موضع گیری علیه ظریف که رهبری او را تأیید کرده اشتباه است

سیدجلال ساداتیان نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و کاردار پیشین ایران در انگلستان در گفت‌وگو با خط اعتدال با اشاره به اتفاقات روز گذشته مجلس گفت: حمله نمایندگان مجلس یازدهم به وزیر امور خارجه قابل پیش‌بینی بود. مجلس یازدهم با این موضع‌گیری‌ها نمی‌تواند منافع ملی را محقق و حتی درک کند. همواره اظهار امیدواری می‌شد که با توجه به شرایط بحرانی کشور با توجه به دو مساله کرونا و اقتصاد، این نمایندگان سعی می‌کنند که عقلانیت پیشه کنند و با لحاظ منافع ملی آرامش عمومی در راستای ایجاد همدلی در کشور گام بردارند و با درنظرگرفتن این مسائل تصمیم‌گیری و موضع‌گیری کنند.

وی افزود: برخلاف چنین تصوری شاهد هستیم که در همین روزها اول آغاز به کار مجلس یازدهم چنین حملاتی به وزیر امور خارجه صورت می‌گیرد. عکس‌العمل‌هایی که هیجان مطلق بر آنها حاکم است. طبیعی است که بسیاری از نمایندگان به علت تازه‌کار بودن و به علت اینکه نخستین تجربه پارلمانی خود را آغاز کرده‌اند باید در ابتدا با امور پارلمانی و واقعیت‌های جامعه آشنا شوند و جزئیات و علل مسائل حاکم بر کشور را مورد بررسی قرار دهند اما به صورت هیجانی و هنوز از راه نرسیده اقدام به یک‌سری حرکات عجیب و غریبی که به نفع مجلس است و نه به نفع ملت و کشور نظام. توهین‌های مجلس به وزیر امورخارجه بی‌سابقه بود.

ساداتیان تصریح کرد: ظریف به‌صراحت عنوان کرده است که کلیه امورات را با هماهنگی رهبری انجام داده و موارد را به اطلاع ایشان رسانده است. این حملات به آن معنی است که یا ظریف دروغ می‌گوید یا باید آن را موضع‌گیری علیه چیزی دانست که رهبری آن را تایید کرده است. از سوی دیگر مجلس یازدهم با این رفتارها در یک مسیر منطقی و عقلایی و همسو با منافع کشور گام برنمی‌دارد و از آن فاصله قابل‌توجهی دارد. عقلای مجلس یازدهم باید این فاصله را کم کنند و افراد کم‌تجربه‌تر را به سمت رفتارهای منطقی و سنجیده هدایت کنند. نطق‌های دیروز نمایندگان مجلس یازدهم جز هیجان چیز دیگری نیست. شعارزدگی در مجلس در همین مدت کوتاه به وجود آمده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این پدیده جز خسارت هیچ دستاورد دیگری ندارد. تکیه به مسائل جناحی باعث اختلاف می‌شود و بهانه به دست دشمنان کشور می‌دهد. کشور امروز به‌شدت نیاز به آرامش دارد و این رفتارها صرفا شباهت به رفتارهای مجلس نهم دارد و فضا را صرفا متشنج می‌کند. امید است که نمایندگان مجلس یازدهم پخته و منطقی و عقلایی عمل کنند. این روند سرانجام خوبی ندارد و آسیب‌های زیادی به کشور وارد می‌کند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا