شناسه خبر : 174816
تاریخ ارسال : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۴:۵۸ ب٫ظ
در گفتگو با خط اعتدل؛

بسطامی(عضو کمیسیون اجتماعی مجلس): شهید حاج قاسم سلیمانی در هیچ جغرافیای خاصی گنجانده نمی شود

 

حاج قاسم اسطوره ملی و فراملی است

علی اکبر بسطامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با اعتدال با تاکید بر این که شهید حاج قاسم سلیمانی یک قهرمان و اسطوره ملی و فراملی است، اظهار کرد: دین اسلام، دین الگو پرور و مقتدا محوری است که در هیچ برهه تاریخ اسلام بدون مقتوا و محور نیست.

وی ادامه داد: از عهد رسول الله صلی الله علیه و آله تا امیرالمومنین علیه السلام و پس از آن همواره الگوها و اسطوره هایی در جامعه اسلامی حضور داشتند که دست بشر خالی نباشد و به این الگوها و بزرگان متوسل شوند که درست انجام وظیفه کنند.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی در مکتب امام راحل و رهبری پرورش یافته بود و مشی امام راحل را دنبال کرده بود.

 

به گفته بسطامی یکی از ویژگی هایی که شهید حاج قاسم سلیمانی را به عنوان قهرمان بین المللی مطرح کرد، اقتدا و پیروی این شهید بزرگوار از فرمان های امام راحل و رهبری بود. شهید حاج قاسم سلیمانی سرباز جانباخته رهبری بود و هر آنچه که ایشان دستور می دادند این شهید بزرگوار عمل می‌کردند.

 

وی افزود: شاگردان مکتب حاج قاسم سلیمانی کسانی هستند که امروز برای دفاع از کیان اسلام در هر جایی که ندای عدالت خواهی هست، حضور دارند.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت حاج قاسم سلیمانی جان و مال خود را با خدا معامله کرده بود و فلسفه زندگی این شهید بزرگوار را می‌توان در آیه إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ ۚ  ﴿سوره توبه آیه ١١١﴾   مشاهده کرد؛ این شهید بزرگوار هر آنچه که داشت با خداوند معامله کرد که بر اساس این آیه معامله شیرینی است که در نهایت ایشان به فیض عظیم شهادت نائل شد.

 

بسطامی وی با بیان اینکه امروز حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک قهرمان که با خون و جان خود و خستگی‌ناپذیری توانست به عنوان یک علمدار مطرح شود؛ گفت: دشمنان ایشان نیز برای این امر واقف هستند که شهید حاج قاسم سلیمانی در هیچ جغرافیای خاصی گنجانده نمی شود.

 

وی در پایان بیان کرد: جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه، ۵۵ روزه و جنگ های فلسطین، لبنان، سوریه و مقاومت جوانان پرشور عراقی همه حاصل اندیشه پاک و خداپسندانه است.  امروز اگر شاهد این هستیم که کشورهای اسلامی با حداقل امکانات خود در مقابل استکبار جهانی ایستادند حاصل از خودگذشتگی حاج قاسم سلیمانی و مکتب ایشان است که در دل همه آزادی‌خواهان جهان تا ابد باقی خواهد ماند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا