شناسه خبر : 127494
تاریخ ارسال : ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷ ب٫ظ
در گفتگو یا «خطِ اعتدال»

تاجگردون(رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس):نگاه منطقه ای به بودجه بهره وری را کاهش می دهد/ در شرایط تحریمی طمع به بودجه امری ناپسند است

در گفتگو یا «خطِ اعتدال»/تاجگردون(رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس):نگاه منطقه ای به بودجه بهره وری را کاهش می دهد/ در شرایط تحریمی طمع به بودجه امری ناپسند است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تحریم ها و بررسی وضعیت بودجه ۹۸ گفت: وقتی همه دنیا برای ما بحران جدی ایجاد می کنند، نگاه و طمع به بودجه از جانب هر کسی کار بسیار غلط و ناپسندی است. ولی در عین حال مهمترین مسئله در بخشی نگری بودجه به جای نگاه ملی، کاهش بهره وری در منابع جامعه است و باعث می شود منابع معدودی را که در اختیار داریم نتوانیم نهایت بهره وری را از آن ببریم.

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خط اعتدال بااشاره به اهمیت بودجه ملی به جای بودجه منطقه ای و محلی در بودجه ۹۸ اظهار کرد: در این شرایط کشور چه با بودجه بخشی و چه ملی و چه فردی یا سیاسی، زمانی برای این حرف ها نیست. وقتی همه دنیا برای ما بحران جدی ایجاد می کنند، نگاه و طمع به بودجه از جانب هر کسی باشد کار بسیار غلط و ناپسندی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: این آتشی نیست که فکر کنید فقط طرف مقابل را می سوزاند، اگر گر بگیرد، همه را خواهد سوزاند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که نگاه بخشی نگری به بودجه در ۴۰ سال گذشته چه آسیب هایی به کشور زده است، گفت: مهمترین  مسئله در بخشی نگری بودجه کاهش بهره وری در منابع جامعه است و باعث می شود منابع معدودی را که در اختیار داریم نتوانیم نهایت بهره وری را از آن ببریم. به نظر من این مهمترین آسیب و ضرر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه وهمچنین رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ خاطر نشان کرد: مثلا من یک میلیون تومان پول را ندانم در کشاورزی هزینه کنم یا صنعت یا آموزش عالی. گاهی فشارهای جنبی باعث می شود منابع به سمتی برود که بهره وری آن اثرش تقلیل پیدا کند. بنابراین به نظرم کاهش رشد اقتصادی در دراز مدت در کشور هم یکی از دلایل و آسیب ها است که باید به ان توجه شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا