شناسه خبر : 149428
تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴ ب٫ظ
در گفت‌وگو با «خط اعتدال»:

خضری(عضو کمیسیون اجتماعی مجلس): عضویت دکتر سالاری در هیئت رئیسه اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی یک فرصت خوب برای ارتقای کیفیت خدمات تأمین اجتماعی در کشور ما است

خوشبختانه اکنون توانسته‌ایم عضویت در هیئت رئیسه اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی را کسب کنیم و لذا همین موضوع می‌تواند در ارتقای کیفیت خدمات تأمین اجتماعی، ارتقای کیفیت صندوق‌های تأمین اجتماعی و سایر اقدامات متنوعی که سازمان تأمین اجتماعی بر عهده دارد مؤثر واقع شود.

رسول خضری، عضو کمیسیون احتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با «خط اعتدال» به بیان نکاتی درباره عضویت اخیر رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور با اکثریت آرا درهیئت رئیسه اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی پرداخت و گفت: سازمان تأمین اجتماعی، یک صندوق بین‌نسلی است و این موضوعی بسیار مهم است که سیاست‌های سازمان تأمین اجتماعی از تجربیات موفق و ارزنده دنیا به میزان بیشتری بهره‌مند باشد.

وی ادامه داد: همچنین لازم است که تجربیات خودمان در حوزه تأمین اجتماعی را به دنیا منتقل کنیم. در واقع این به معنای تبادل تجربیات و تبادل علمی و عملی بین سازمان تأمین اجتماعی ما و مجموعه اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی است.
خضری افزود: خوشبختانه اکنون توانسته‌ایم عضویت در هیئت رئیسه این اتحادیه را کسب کنیم و لذا همین موضوع می‌تواند در ارتقای کیفیت خدمات تأمین اجتماعی، ارتقای کیفیت صندوق‌های تأمین اجتماعی و سایر اقدامات متنوعی که سازمان تأمین اجتماعی بر عهده دارد مؤثر واقع شود.
منتخب مردم سردشت و پیرانشهر در خانه ملت تصریح کرد: عضویت در هیئت رئیسه اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی قطعاً این مزایا را برای ما دارد اما به شرطی‌که بتوانیم از فرصت‌ها به خوبی استفاده کرده و تجربیات کشورهای موفق دنیا را در حوزه تأمین اجتماعی به کار گیریم. قطعاً سازمان تأمین اجتماعی ما در این حوزه‌ها حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
وی در پایان یادآور شد: به ویژه در چند سال اخیر که مشاهده می‌کنیم صندوق‌های لشکری و کشوری وضعیت چندان مناسبی ندارند اما تأمین اجتماعی فعلاً سر پا است. هرچند این همان وضعیت مطلوبی نیست که ما به دنبال آن هستیم بلکه وضعیت باید بسیار بهتر از اینها باشد و همین عضویت در این اتحادیه، یکی از فرصت خوب برای ارتقای کیفیت تأمین اجتماعی در کشور ما است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا