شناسه خبر : 147289
تاریخ ارسال : ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۱۰ ق٫ظ
در گفت وگو با «خطِ اعتدال»

جعفرزاده ایمن آبادی:مشکل گسترش فساد این است که به جای برخورد با فساد با مفسد برخورد می کنیم/مبارزه با فساد نیاز به اینهمه سروصدا ندارد/دشمنان برای تخریب ما دیگر نیاز به ارائه اسناد و مدارک محرمانه ندارند و همین مصاحبه های خودمان را ارائه بدهند کافی است

 

مشکل گسترش فساد این است که به جای برخورد با فساد با مفسد برخورد می کنیم/ با سروصدا در برخورد با فساد اعتراف کنیم که فساد در کشورمان سیستماتیک است/ اعلان متعدد فسادها مردم را مایوس کرده و در لاک خود فرو می برد

غلامعلی جعفرزاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به نظرم برخورد با فساد اینهمه سروصدا ندارد و با جارو جنجال در برخورد با فساد اعتراف می کنیم که فساد در کشورمان سیستماتیک است و وقتی خودمان به فسادهای متعدد اعتراف می کنیم دشمنان برای تخریب ما دیگر نیاز به ارائه اسناد و مدارک محرمانه ندارند و همین مصاحبه های خودمان را ارائه بدهند کافی است.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/جعفرزاده ایمن آبادی:مشکل گسترش فساد این است که به جای برخورد با فساد با مفسد برخورد می کنیم/مبارزه با فساد نیاز به اینهمه سروصدا ندارد/اعلان متعدد فسادها مردم را مایوس کرده و در لاک خود فرو می برد/دشمنان برای تخریب ما دیگر نیاز به ارائه اسناد و مدارک محرمانه ندارند و همین مصاحبه های خودمان را ارائه بدهند کافی است/صدا و سیما با سر و صدای زیاد درباره برخورد با فساد، قبح فساد را شکسته اند

غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس، در گفت و گو با خط اعتدال با بیان اینکه مبارزه با فساد نیاز به اینهمه سروصدا ندارد، گفت: به نظر من رسانه ها و خصوصا صدا و سیما با سر و صدای زیاد درباره برخورد با فساد، قبح فساد را شکسته اند و به نوعی آموزش فساد می دهند و روش هایی را به اشخاص یاد می دهند که تا پیش از این تصورش را هم نداشتند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس تصریح کرد: به نظر من مبارزه با فساد نیاز به این همه جار و جنجال ندارد و این سروصداها اعتماد عمومی را مخدوش می کند و مردم را دچار یأس و ناامیدی می کند.

جعفرزاده با تاکید بر اثرات منفی روانی این رفتار در برخورد با فساد گفت: صداوسیما در برخورد قوه قضاییه با فساد بزرگ نمایی می کند و قصد دارد به جامعه القا کند که مبارزه با فساد خیلی جدی است، در حالی که این کار به ابرو و حیثیت نظام آسیب رسان است. مردم می گویند اگر قرار است با فساد برخورد شود باید قوه قضاییه به وظیفه ذاتی خود عمل کند و در نهایت پایان سال به مردم گزارش عملکرد بدهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه «به این رفتار امیدوار نیستم و مردم هم چنین رفتاری را باور ندارند»، توضیح داد:عملکرد مثبت یک نهاد یا سازمان آن است که به رضایت و امیدوادی مردم منجر شود، در حالی که وقتی مردم خبر برخورد با مفسدان جدید اقتصادی را می شوند، بیشتر در لاک خود فرو می روند، چرا که برخی برای تهیه قوطی شیر خشک فرزند خود با مشکل مواجهند و گروهی دیگر پول مراجعه به دندانپزشک را ندارند و این اخبار آنها را بیشتر ناامید و مایوس می کند.

او در تشریح اینکه چرا هر چه با فساد برخورد می شود، باز فسادهای جدیدی رو می شود، بیان کرد: اینکه قوه قضاییه توسط رسانه های جمعی و صداوسیما در بوق مبارزه گسترده با فساد می دمد، یعنی اینکه ما اعتراف می کنیم فساد در کشورمان سیستماتیک شده است و تمامی ندارد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین مجلس دهم خاطرنشان کرد: نکته اینجاست که با این اعترافات، دشمنان دیگر برای تخریب ما نیاز به ارائه سند و مدرک محرمانه ندارند و به صحبت ها و اعترافات خودمان در مصاحبه های رسمی اشاره می کنند و می گویند فلان شخص در مصاحبه اینطور یا آن طور گفته است و این کار بازتاب منفی دارد و باید مراقب باشیم.

جعفرزاده همچنین در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث شده است فساد تا این حد در کشور اشاعه پیدا کند، توضیح داد: دلیل این موضوع این است که به جای برخورد با فساد با مفسد برخورد می کنیم. مثلا وقتی در چک های رمزدار اختلاسی اتفاق افتاد بانک مرکزی تلاش نکرد این سیستم را اصلاح کند تا دیگر در چک های رمزدار دچار مشکل نشویم و بارها این اختلاس و مشکل برای چک های رمزدار تکرار شد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین مجلس ادامه داد: این نشان می دهد که کلا دنبال ریشه‌کن کردن فساد نیستیم به همین دلیل راه آن را نمی بندیم. بنابراین به دلیل تکرار یک مشکل و داستان تکراری اختلاس ها مردم می گویند دست همه در یک کاسه است دو اگر اینطور نبود بالاخره داستان و ماجرای تکراری اختلاس ها بالاخره جایی تمام می شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تمایل دارم این سر و صدای برخورد با مفسدان بخوابد چون اثر منفی زیادی در جامعه دارد و این مبارزه در واقع برخورد با فاسد است نه مبارزه با فساد و باعث رضایتمندی جامعه نمی شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا