شناسه خبر : 122101
تاریخ ارسال : ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶ ق٫ظ
در گفت وگو با «خطِ اعتدال»

جمالی نوبندگانی(عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی):وزانت و متانت دیپلماتیک در اظهارات دکتر روحانی نهفته بود و عزتمندانه از مردم ایران دفاع کرد/ ما کماکان مثل قبل به مذاکره و تعامل با دنیا معتقد هستیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو هیات رئیسه کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزانت و متانت دیپلماتیک در اظهارات دکتر روحانی نهفته بود و عزتمندانه از مردم ایران دفاع کرد. در حالی که ترامپ بر عکس روحانی با اظهاراتش خنده و استهراع نزدیک ترین متحدانش را برانگیخت. ولی مواضع سیاسی جمهوری اسلامی در چند وقت اخیر باعث شده است بسیاری دولت ها نسبت به مواضع ما با دید احترام بنگرند.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/جمالی نوبندگانی(عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی): وزانت و متانت دیپلماتیک در اظهارات دکتر روحانی نهفته بود و عزتمندانه از مردم ایران دفاع کرد/ ما کماکان مثل قبل به مذاکره و تعامل با دنیا معتقد هستیم/مواضع سیاسی جمهوری اسلامی در چند وقت اخیر باعث شده است بسیاری دولت ها نسبت به مواضع ما با دید احترام بنگرند.

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با «خط اعتدال» با اشاره به سخنان رئیس جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مقابل اظهارات ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بیان کرد: دکتر روحانی بسیار مدبرانه عمل کرد و اکثر مطالبی که باید در این جلسه به زبان می آورد را در آن زمان کوتاه بیان کرد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تاکید کرد: وزانت و متانت دیپلماتیک در اظهارات دکتر روحانی نهفته بود و عزتمندانه از مردم ایران دفاع کرد. در حالی که ترامپ بر عکس روحانی با اظهاراتش خنده و استهراع نزدیک ترین متحدانش را هم برانگیخت. در عین حال با پرخاش به چین، آلمان، ایران اتحادیه ها و سازمان های بین المللی، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی صحبت های متناقض به زبان آورد.
نماینده مردم فسا در خانه ملت با اشاره به تناقض گویی های ترامپ در قبال سایر کشورها از جمله ایران یادآور شد: ترامپ تاکید کرد درامور کشورها دخالت نمی کنند، در حالی که ۲ ماه پیش وزیر خارجه آمریکا ۱۲ دستور برای جمهوری اسلامی صادر کرد و در عین حال از منافقین حمایت کرد.
جمالی با اشاره به اینکه اظهارات و عملکرد ترامپ به نحوی است که دیگر هیچ کشوری حتی نزدیک ترین متحدانش هم نمی توانند دفاعیات و حمایتی از آمریکا داشته باشد، ادامه داد: مواضع سیاسی جمهوری اسلامی در چند وقت اخیر باعث شده است بسیاری دولت ها نسبت به مواضع ما با دید احترام بنگرند.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به موضوع مذاکره ای که روحانی در سخنانش اشاره کرد، افزود: ما کماکان مثل قبل به مذاکره و تعامل با دنیا معتقد هستیم، اما نه با شروطی که آمریکا گذاشته بود. درجریان برجام آمریکا از این معاهده خارج شده است در حالی که ما همچنان به توافق خود در برجام وفاداریم.
این نماینده اصولگرا تصریح کرد: پس اگر آمریکا به توافق برگردد، راه حل همان است که قبل از خروجش از برجام بود. پس صحبت روحانی درباره مذاکره به منزله تغییر مواضع ما نیست.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا