شناسه خبر : 147253
تاریخ ارسال : ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۳:۲۱ ب٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/سروش، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:عملکرد وزیر بهداشت در شرایط تحریمی مثبت است/ نمکی اجازه نداد کشور با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه شود/ ایجاد زیرساخت های نظام ارجاع و پزشک خانواده از دیگر اقدامات مثبت نمکی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارزیابی وزیر بهداشت و درمان را مثبت دانست و گفت: از ۶ ماه گذشته تا کنون با توجه به تشدید تحریم ها تصور می کردیم دیگر دارویی به کشور وارد نشود، ولی وزیر بهداشت با سیاست گذاری درستی که داشته است، اجازه نداد کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در کشور احساس شود. همچنین ایجاد زیرساخت های نظام ارجاع و پزشک خانواده که پاشنه آشیل طرح تحول سلامت بود هم از دیگر اقدامات وزیر بهداشت است.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/سروش، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:عملکرد وزیر بهداشت در شرایط تحریمی مثبت است/ نمکی اجازه نداد کشور با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه شود/ ایجاد زیرساخت های نظام ارجاع و پزشک خانواده از دیگر اقدامات مثبت نمکی است

ابوالفضل سروش، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خط اعتدال، عملکرد وزیر بهداشت و درمان را با توجه به تشدید تحریم ها مثبت ارزیابی کرد و گفت: دکتر نمکی، وزیر بهداشت و درمان با توجه به وضعیت تحریمی کشور عملکرد خوب و قابل دفاعی داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به شدت تحریم ها و فشار اقتصادی و اثر آن بر واردات دارو، همه فکر می کردیم از ۶ ماه پیش تا کنون دیگر دارویی در کشور نخواهیم داشت و چیزی به کشور وارد نشود، ولی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

سروش افزود: وزیر بهداشت اجازه نداده است در این باره کشور و بیماران با مشکل جدی مواجه شوند و با توجه به تعاملات و رایزنی هایی که داشته است، به خوبی توانسته فضا را مدیریت کند به نحوی که در بازار با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه نشویم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر نمکی با هر سیاست و ترفندی که بوده است توانسته این نیاز را برطرف کند و قابل تقدیر است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی دیگر از تصمیمات درستی که وزیر بهداشت و درمان گرفته است، طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده است که به طور جدی نسبت به ان ورود کرده است.

عضو فراکسیون امید مجلس در پایان افزود: تامین دارو و تجهیزات پزشکی و اماده سازی زیرساخت های نظام ارجاع و پزشک خانواده پاشنه آشیل طرح تحول سلامت بود که رئیس جمهوری در وزارت بهداشت تجهیزات نرم افزاری آن را افتتاح کرد و درآغاز سال ۹۹ هم تجهیزات سخت افزاری آن را افتتاح خواهد کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا