شناسه خبر : 143901
تاریخ ارسال : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۰۰ ب٫ظ
در گفت وگو با «خطِ اعتدال»

علی مطهری(نماینده مردم تهران در مجلس):سرعت در رسیدگی به پرونده ها ریشه فساد را می خشکاند/کسی که از سمتی کنار رفته است درست نیست دیگر به او هجمه وارد شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/علی مطهری(نماینده مردم تهران در مجلس):سرعت در رسیدگی به پرونده ها ریشه فساد را می خشکاند/کسی که از سمتی کنار رفته است درست نیست دیگر به او هجمه وارد شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سرعت بخشیدن در رسیدگی به پرونده های فساد مالی در قوه قضاییه را امر مثبت و مبارکی دانست و در عین اینکه این امر را زمینه ساز خشکیده شدن ریشه های فساد دانست؛ خواستار برخورد با فساد در خود قوه قضاییه و مبارزه با قضات فاسد اقتصادی و اخلاقی شد.

علی مطهری در گفت وگو با «خطِ اعتدال» درباره روندی که رئیس جدید قوه قضاییه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در پیش رفته است و اینکه این روند چقدر می تواند در اذهان عمومی اثرگذار باشد، اظهار کرد: سرعتی که در رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی داده شده، امر مبارکی است و این اتفاق می تواند در جلب اعتماد مردم و خشکاندن ریشه فساد مالی موثر باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی به جرمی دیررسیدگی شود و مجرم دیر مجازات شود، دیگر اثرش را از دست خواهد داد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فلسفه مجازات این است که عبرت دیگران شود که دیگرآن جرم تکرار نشود و هم مایه تسلی خاطر جنایت دیدگان شود. بنابراین تا زمانی که وجدان جامعه هنوز درگیر و ناراحت از آن جرم است، باید مجازات صورت گیرد.

مطهری تاکید کرد: ولی وقتی کسی فساد مالی بزرگی دارد یا جرم و جنایتی مرتکب شده است ومثلا ۵ سال بعد به آن پرونده رسیدگی شود، دیگر اثر خودش را از دست خواهد داد.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه «مبارزه با فساد در خود قوه قضاییه هم بسیار لازم است»، تصریح کرد: گزارشات زیادی درباره وجود فساد در خود قوه قضاییه منتشر می شود. مثلا در بین خود قضات فسادهایی بوده است اعم از هم فسادهای مالی و هم فسادهای اخلاقی و در دادگاههای خانواده فسادهای متعددی وجود دارد که باید ریشه کن شوند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم همچنین درباره هجمه هایی که درباره فسادهای مالی درزمان ریاست آیت الله آملی لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه وارد می شود هم گفت: کسی که از سمتی کنار رفته است درست نیست دیگر به او هجمه وارد شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا