شناسه خبر : 130404
تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۸ ب٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/قربانی(نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس): دکتر نمکی گزینه مناسبیبرای وزارت بهداشت است/مخالفت جدی درباره نمکی برای وزارت بهداشت وجود ندارد/ از دکتر روحنی بابت این انتخاب تشکر می کنم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش مجلس گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور کمتر کسی می تواند سکانداری این مسئولیت خطیر وزارت بهداشت را بر عهده بگیرد و باور دارم دکتر نمکی گزینه مناسبی برای این سمت است و از روز سه شنبه که نامه رئیس جمهوری برای معرفی ایشان در مجلس قرائت شد، فضای مجلس نسبت به این انتخاب مثبت بود و مخالفت جدی مشاهده نکردم.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/قربانی(نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس): دکتر نمکی گزینه مناسبیبرای وزارت بهداشت است/مخالفت جدی درباره نمکی برای وزارت بهداشت وجود ندارد/ از دکتر روحنی بابت این انتخاب تشکر می کنم
محمدحسین قربانی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» بااشاره به گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و معرفی نمکی از سوی رئیس جمهوری برای این وزارت خانه به مجلس اظهار کرد: با همفکری برخی دوستان به دنبال انتخاب گزینه مناسب برای این وزارتخانه بودیم و از بین ۳ گزینه درنهایت به یک فرد مناسب رسیدیم که در این شرایط حساس بتواند در حوزه بهداشت و درمان و خصوصا آموزش بهداشت و پیش گیری، توانمندی لازم را داشته باشد و در ساختار وزارت بهداشت هم نقش آفرین بوده باشد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ما به دنبال فردی بودیم که تجربه مدیریت های مختلف وزارت بهداشت را داشته باشد و بتواند در این شرایط کمبود منابع، اعداد و ارقام و جداول را بشناسد و بر انها تسلط داشته باشد. بنابراین در این باره در نهایت به دکتر نمکی رسیدیم که گزینه مناسب این وزارت خانه است.
قربانی گفت که قصد دارد درباره این انتخاب از دو نفر تشکر کند و در این راستا از در وهله اول از نمکی به دلیل پذیرش این مسئولیت تشکر کرد و سپاس دوم را از روحانی به دلیل این انتخاب و قبول همفکری و پیشنهادها بیان کرد.
او افزود: دکتر نمکی کار بزرگی کرد که در این شرایط پذیرفت این بار سنگین مسئولیت را به دوش بکشد و دکتر روحانی هم در این باره به اجماع نظر و پیشنهاد همکاران احترام گذاشت و دکتر نمکی را به عنوان سکاندار مجموعه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی معرفی کرد.
قربانی تاکید کرد: باور دارم در این برهه از زمان کسی نمی توانست این فضا را پر کند و دکتر نمکی گزینه مناسبی برای این سمت در شرایط فعلی است و از روز سه شنبه که نامه رئیس جمهوری برای معرفی ایشان در مجلس قرائت شد، فضای مجلس نسبت به این انتخاب مثبت بود.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: نسبت به ایشان مخالفت جدی از طرف همکاران مجلس و فراکسیون های مختلف و جریانات سیاسی گوناگون وجود ندارد. البته کلیات مجلس دغدغه ای درباره آینده بهداشت کشور دارد و امیدواریم فضایی که برای تحول سلامت ایجاد شد، با تدبیر و مدیریت و متانت و آرامش حفظ شود ومجلس و دولت طرح تحول سلامت را در مسیرش حفظ کند تا این امیدی که در دل مردم به وجود آمد به بار بنشیند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا