شناسه خبر : 126799
تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۵۸ ب٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/مازنی(رئیس کمیسیون فرهنگی): مخالفان برجام ۲ خط از دستاوردهایشان را بگویند/تلقی موافقان CFT به ترسو و ضعیف النفس به دور از جوانمردی است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در انتقاد از رفتار مخالفان لایحه CFT گفت: مخالفان به موضوع بار ارزشی داده اند که موافقان CFT ترسو و ضعیف النفس هستند. این رفتار از جوانمردی به دور است و توقع نداریم همکاران به یکدیگر توهین کنند و دوقطبی حق و باطل را بیندازند.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/مازنی(رئیس کمیسیون فرهنگی): مخالفان برجام 2 خط از دستاوردهایشان را بگویند/تلقی موافقان CFT به ترسو و ضعیف النفس به دور از جوانمردی است
احمد مازنی در گفت وگو با «خط اعتدال» درباره حواشی بررسی لایحه CFT در صحن علنی مجلس و اینکه یکی از نمایندگان، موافقان این لایحه را ترسو و سازشکار خطاب کرد، گفت: این چیز عجیبی نیست که در مجلس موافقان و مخالفان یک طرح یا لایحه با صدای بلند با یکدیگرحرف بزنند. حتی در مجالس دنیا شاهد برخورد فیزیکی این افراد با یکدیگر هستیم چون نمایندگانی از طیف های فکری و طبقات مختلف مردم در مجلس حضور دارند.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: پس بگویم که این طبیعی است نسبت به موضوعات نظراتشان را بیان کنند. ولی احساس می کنم اقلیتی در مجلس اصرار دارند روی نظر خودشان پافشاری کنند و دیگران را مجبور به پذیرش نظر خود کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: این افراد تصور می کنند که طرف مقابل چیزی نمی فهمد و از طرفی هم فکر می کنند طرف مقابل به ارزش های انقلاب توجه ندارد و می خواهد کشور را بفروشد. این موضوع درست نیست. مگر این کشور صاحب ندارد که هر کسی هرطور دلش می خواهد با دیگران رفتار کند؟ البته من معتقدم که صاحب دارد، پس این برخوردها ادبیات درستی نیست و به نظرم صرفا استفاده های انتخاباتی است.
مازنی تاکید کرد: آنها سعی دارند ناکامی های خود را طی سال های گذشته با این اعتراضات و بزرگ کردن مشکلات جبران کنند.
او به بهانه تراشی های تندروهای مجلس درباره برجام اشاره کرد و افزود: مثلا گفته می شود چرا در برجام از طرف مقابل تضمین نگرفته اید؟ در حالی که سال ها خود آنها پنهانی با امریکا مذاکره می کردند و روی پرده هم بااروپا در حال مذاکره بودند ولی نتیجه ای نگرفتند. آنها باید بگویند که این مذاکرات چه دستاوردی داشته است؟
عضو فراکسیون امید تصریح کرد:‌ از مخالفان می خواهم که ۲ خط از دستاوردهای خودشان درباره مذاکرات هسته ای قبل از برجام برایمان بنویسند. ما با افتخار می گوییم برجام دستاورد مثبت جمهوری اسلامی است که ما را از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج کرد و توافق ما با ۶ کشور را در سازمان ملل به تصویب رساند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: توافق نامه برجام منطق جمهوری اسلامی را در مقابل منطق این کشورها به اثبات رساند و ما توانستم نشان دهیم اهل دیپلماسی و فرهنگ و گفتمان هستیم. ولی آنها چه چیزی دارند جز زبان توهین و تحقیر؟ درباره CFT باچه منطقی مخالفت می کنند؟
مازنی یادآور شد: این لایحه بر مقابله با تامین مالی تروریسم تاکید می کند. مگر ما تروریسم هستیم یا قرار است از نظر مالی تروریسم را تامین مالی و تغذیه کنیم که نگران باشیم؟ بنابراین ما از کدام تروریسم دنیا حمایت کرده ایم که مخالفان از پیوستن به این کنوانسیون و شفافیت مالی نگران هستند؟
نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس خطاب به مخالفان CFT گفت: اگر قرار است از تروریسم حمایت کنید، بگویند که ما تکلیفمان با شما را در مجلس بدانیم و مردم تکلیفشان را با شما روشن کنند. ولی اگر نگران سواستفاده از این کنوانسیون هستید که هیچ سازمان و نظام بین المللی نیست که نشود از آن سواستفاده کرد. ما عضو سازمان ملل متحد هستیم که حق وتو ظالمانه درآن قانونی است. پس این نگرانی ها مبنایی ندارد.
او با اشاره به برخورد منفی و ادبیات ناصحیح تندروها در مقابل موافقان CFT تصریح کرد: معتقدم با این ادبیات نباید برخورد کنند، ضمن اینکه به موضوع بار ارزشی داده اند که موافقان CFT ترسو و ضعیف النفس هستند. این رفتار از جوانمردی به دور است و توقع نداریم همکاران به یکدیگر توهین کنند.
مازنی تاکید کرد: دوقطبی حق و باطل نکنیم و اگر اختلاف نظری است که طبیعی هم است، قانون اساسی به عنوان فصل الخطاب می گوید هر موضوعی که بیشترین رای را کسب کند و به تایید شورای نگهبان برسد به قانون تبدیل می شود و باید از طرف همه پذیرفته شود. بنابراین این روش ها اعتماد عمومی را کاهش می دهد و به نفع هیچ کسی نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس با پیش بینی سرنوشت CFT بعد از این گفت: این موضوع بین مجلس و شوای نگهبان حل می شود و بعید می دانم کار به مجمع تشخیص برسد. ولی در نهایت، مجمع تشخیص عقلای قوم هستند و کار غیر عقلایی نمی کنند و تصور می کنم CFT در این مجمع به تایید می رسد و در نهایت تصمیم عقلای مجمع تشخیص درست است. در نتیجه آنچه قانون گفته است باید عمل شود و پیش بینی می کم که به تایید شورای نگهبان می رسد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا