شناسه خبر : 134605
تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲:۰۸ ب٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/محمدجواد جمالی(عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس): برگزاری اولین جلسه مجالس ایران، روسیه و ترکیه به منظور تاثیرگذاری بر روند صلح سوریه/ آمریکایی ها بدون دعوت دولت سوریه وارد خاک این کشور شده اند و از تروریست ها حمایت می کنند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اخیرا جلسه مشترک ایران، روسیه و ترکیه برای اولین بار در سطح مجالس سه کشور به منظور تاثیرگذاری برروند صلح بعد از بحران سوریه در مسکو تشکیل شد و جلسه بعدی در ترکیه برگزار می شود و بعد از آن جمهوری اسلامی میزبان این نشست خواهد بود.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/محمدجواد جمالی(عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس) تاکید کرد: برگزاری اولین جلسه مجالس ایران، روسیه و ترکیه به منظور تاثیرگذاری بر روند صلح سوریه/ آمریکایی ها بدون دعوت دولت سوریه وارد خاک این کشور شده اند و از تروریست ها حمایت می کنند

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان با روسیه و ترکیه برای هماهنگی بیشتر درباره سوریه اظهار کرد: این جلسه برای اولین بار در سطح مجالس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در مسکو برگزار شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مذاکرات قبلی همه در سطح روسای جمهوری و وزرای خارجه و کارشنان وزارت خارجه بودند، ولی در سطح مجالس این جلسه برای اولین بار برگزار شد و همکاری های مجالس این سه کشور برای تاثیرگذاری برروند صلح بعداز بحران سوریه بسیار مهم است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی درباره این نشست توضیح داد: دراین جلسه روی موضوعات مختلفی صحبت شد و به نظر می رسد با وجود اختلاف نظراتی که در برخی زمینه ها بین این سه کشور است، ولی اشتراکات زیادی هم وجود دارد.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: هر سه کشور خواستار خروج تروریست ها از سوریه هستند و به دنبال حمایت از دولت مرکزی و تدوین قانون اساسی جدید و رفع بحران در این کشور هستند.

او در عین حال گفت: تاکید بر این است که آمریکایی ها بدون دعوت دولت قانونی سوریه وارد خاک این کشور شده اند و از تروریست ها حمایت می کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی ها بحران بالقوه ای در جاهای مختلف از جمله شمال سوریه و جنوب ترکیه تحرکاتی برای اثرگذاری بر مواضع ترکیه انجام می دهند.همچنین در شرق دجله نیروهای خود را برای تاثیرگذاری بر سوریه و عراق مستقر کرده اند.

نماینده مستقل مردم فسا در خانه ملت خبر داد و گفت که این رایزنی ها در آینده هم ادامه خواهد داشت و این نشست نوبت بعدی در ترکیه برگذار خواهد شد و پس از آن ایران میزبان خواهد بود.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: این جلسات شروع خوبی برای تاثیرگذاری مجالس این سه کشور بر روند تحولات سوریه خواهد بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم همچنین از سفر روز سه شنبه ظریف به سوریه خبر داد و گفت: دکتر ظریف هم در برنامه خود روز سه شنبه به سوریه سفر خواهد کرد و قرار است یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی هم ایشان را دراین سفر همراهی کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا