شناسه خبر : 136545
تاریخ ارسال : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲ ق٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/ناصر ایمانی (فعال سیاسی):آن چیزی که ترامپ می گوید تنها یک بازی روانی بیش نیست /امروزه وظیفه جریان های سیاسی این است که ضرورت مصوبات شورای امنیت ملی را برای مردم تببین و از آن دفاع کنند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ناصر ایمانی تحلیگر مسایل سیاسی در گفت وگو با خطِ اعتدال بااشاره به اقدام اخیر ایران در ارتباط با آینده برجام و موضع گیری های ترامپ در خصوص مذاکره مجدد با ایران، گفت: اقدامی که ایران انجام داد شاید به تعبیری این اقدامات کمی دیرانجام شد ، یکسال زمان نیاز نبود برای تخلف صریح کشور آمریکا وهم اروپاییها برای عدم اجرای برجام و هیچ ضرورتی نبود که ما یکسال صبر کنیم.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/ناصر ایمانی (فعال سیاسی):آن چیزی که ترامپ می گوید تنها یک بازی روانی بیش نیست /امروزه وظیفه جریان های سیاسی این است که ضرورت مصوبات شورای امنیت ملی را برای مردم تببین و از آن دفاع کنند
وی ادامه داد : به نظر من ایران بیش اندازه خویشتن داری کرد و این اقدامی را که اکنون ایران انجام داد یک اقدام دیر هنگام اما لازم بود .قطعاً باید پس از دو ماه تمام مواردی را که ایران مطرح کرده بود باید کاملا اجرایی شود و همینطور اگر کشورهای غربی نخواهند برجام را اجرا کنند همانطور که امضاء کرده‌اند باید ایران مواردی دیگری را نیز در طی دو ماه آینده به آن موارد اضافه کند.

وی در خصوص مسئله ترامپ و درخواست او گفت : تمام این مسایل یک بازی سیاسی است هیچ گونه واقعیت خارجی ندارد، ایران حسن نیت خود را در مقابل غربی ها برای مذاکره یکبار به خوبی انجام داد و دو سال مذاکره کرد که منجر به قرارداد بسیار محکمی شد که توانست آن را به تأیید شورای امنیت سازمان ملل برساند ولی نتیجه این شد که آمریکا کاملاً از برجام خارج شد و همچنین اروپایی ها نیز مطلقاً برجام را اجرا نکردند.
حتی همان ده در صدی را که آقای ظریف بیان می کند به تعبیری همان یک درصد است که همان را نیزکشورهای اروپایی اجرا نکردند، الا بیانیه های بی دلیل سیاسی!

ایمانی تاکید کرد: آن چیزی که ترامپ می گوید تنها یک بازی روانی بیش نیست و اصلاً وجود خارجی ندارد.نه دولت ترامپ برای مذاکره مجدد قابل اطمینان است و نه اینکه ایران در این موقعیتی که دولت ترامپ ایجاد کرده است من الجمله خارج شدن از برجام و تروریست نامیدن سپاه پاسداران و تحریم کردن همه ی صادرات ایران؛ دیگر جایی برای هیچ گونه مذاکره ای با دولت آمریکا باقی نمی ماند.برای اینکه ایران دیگر هیج اطمینانی برای هر گونه مذاکره بعدی توسط آمریکائیها که اجرایی شود ، ندارد.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص نقش نیروهای داخلی ، احزاب و فعالین سیاسی در مواجهه با مواضع ایران در خصوص برجام گفت: آن مسیری را که شورای عالی امنیت ملی ایران در حال پیگیری است ، در واقع بایدهمه ی جریان های سیاسی، این مسیر را کاملا تأیید وحمایت بکنند.
وی در ادامه گفت: در این زمینه ما هیچ گونه دو دستگی و یا انتقاد های ضمنی هم حتی نسبت به مصوبه های شورای عالی امنیت ملی نباید داشته باشیم .اینها از مواردی است که همواره همه جریان های سیاسی مدعی هستند که باید آن چیزی که منافع ملی است همه نسبت به آن اتفاق نظر داشته باشیم. ولو اینکه در نظر ممکن است که یک انتقاد به آن داشته باشیم اما در عمل باید به شدت مدافع آن باشیم که اینها از مصادیق مهم منافع ملی محسوب می شوند.
ایمانی اظهار داشت: جریان های سیاسی باید کاملاً پشت مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشند و از آن حمایت کنند و آن را برای مردم تشریح ، توضیح و تبیین کنند که این مصوبات به چه دلیلی صادر و اجرا می شود وضرورت آنها چیست؟
این تحلیگر مسائل سیاسی اظهار داشت: امروزه وظیفه جریان های سیاسی این است که ضرورت مصوبات شورای عالی امنیت ملی را برای مردم تبیین کنند و از آن نیز دفاع کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا