شناسه خبر : 130844
تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰:۰۰ ق٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/نجفی (نماینده مردم تهران): کانال مالی اینستکس راهگشاست ولی توقع معجزه نداشته باشیم/اینستکس راهی برای مقابله با نظام استکباری، مستبد و خود رای آمریکاست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/نجفی (نماینده مردم تهران): کانال مالی اینستکس راهگشاست ولی توقع معجزه نداشته باشیم/اینستکس راهی برای مقابله با نظام استکباری، مستبد و خود رای آمریکاست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حمایت از اینستکس گفت: این کانال مالی مشترک ایران و اروپا در نهایت دستاوردی است که هم آثار سیاسی، هم ملی و هم بین المللی دارد. ضمن اینکه بر اقتصاد و معیشت شهروندان و امنیت اقتصادی کشور بی تاثیر نیست و در حد و اندازه خودش راهگشا است ولی نباید توقع معجزه داشته باشیم و بخواهیم مواردی که ربطی با این سازوکار ندارند هم از این طریق حل شوند.

محمدرضا نجفی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به سازوکار مالی ایران و اروپا، (اینستکس) اظهار کرد: من این کانال مالی ایران و اروپا را از دو جهت سازو کار مفید و موثری می دانم. یک جهت اینکه به هر ترتیب یک نظام استکباری و مستبد و خود رای که بنای تحمیل دیدگاهها و نظراتش را به همه دنیا دارد امروز کشورهای متعدد و مهم دنیای در کنار هم جمع شده اند تا بدون خ.است و نظر او از دستاوردهای مدنی و مشروع خودشان در مقابل این نظام مستکبر و ظلم دفاع کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:همینکه این کشورها امروز در یک سطح واحد قرار می گیرند تا در مقابل دیکتاتوری و اعمال فشار و نظر فردی یا دولت مستبد امریکا قرار بگیرند و از دستاورد جمعی خودشان دفاع کنند تجربه ای است که قطعا در آینده تکرار بیشتری خواهد داشت.

او ادامه داد: لازم است این اقدامات به تجربه بشری تبدیل شود تا اثر مشترک و جمعی موثری را در آینده با فراوانی و تعداد بیشتر و هم با کیفیت بهتری داشته باشد.

نجفی اثر مثبت دوم این کانال مالی را محتوایی دانست و افزود: از نظر محتوایی هم مطمئن هستم علاوه بر گردش کار و اقتصادی و کالاها در کشور ما، قطعا این سازوکار مالی بین ایران و اروپا آثار مثبتی خواهد داشت و اسباب تناسب بیشتر بین منابع و مصارف کشور را فراهم می کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: این سازوکار مالی معجزه نمی کند و همه مشکلات ما را قطعا حل نخواهد کرد، ولی در حوزه ها و بخش های مهمی ریسک ها و نگرانی ها و مشکلات پیش روی ما را کاهش داده و مدیریت می کند.

او ادامه داد: این کانال مالی مشترک در نهایت دستاوردی است که هم آثار سیاسی و هم ملی و بین المللی خوبی به همراه دارد. ضمن اینکه بر اقتصاد و معیشت شهروندان و امنیت اقتصادی مردم هم اثراتی مطلوب در حد و اندازه خودش که قابل توجه هم است خواهد داشت.

این نماینده اصلاح طلب دور دهم مجلس در حمایت از اینستکس اضافه کرد: با وجودی که مشکلات دیگری در کشور داریم که ارتباطی با اینستکس ندارد، این کانال مالی مشترک بین ایران و اروپا برای خارج شدن از شرایط فعلی سازوکار مناسبی است ولی نباید توقع داشته باشیم از طریق این سازوکار مالی همه مشکلات دیگرمان که ارتباطی به این موضوع ندارد هم حل شوند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا