شناسه خبر : 129092
تاریخ ارسال : ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱:۱۰ ب٫ظ

در گفت وگو با «خط اعتدال»/جمالی نوبندگانی (نماینده پزشک و جراح مجلس دهم):نمکی اشراف کاملی به حوزه بهداشت و سلامت دارد/ او می تواند گزینه مناسبی برای وزارت بهداشت باشد/ انتخاب نمکی با توجه به تجاربش در وزارت بهداشت و سازمان برنامه، انتخاب هوشمندانه ای بود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نماینده پزشک و جراح مجلس دهم و عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بااشاره به انتخاب نمکی به عنوان سرپرست و جانشین وزیر مستعفی بهداشت، گفت: کسی که در حد معاون وزیر بوده و به این ساختار اشراف کامل دارد و در بحث سلامت و بهداشت هم صاحب نظر است و از طرفی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه هم بوده است، این توانمندی را دارد که بتوانند به عنوان وزیر پیشنهادی برای این وزارت خانه به مجلس معرفی شود.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با «خط اعتدال»، انتخاب نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و درمان را در فصل بودجه به فال نیک گرفت و اظهار کرد: شاید یکی از دلایلی که در این برهه دکتر نمکی را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و درمان درنظر گرفته اند این باشد که ایشان پزشک است و از بدنه و خانواده این وزارت خانه است. دومین دلیل هم اینکه مدتی معاونت بهداشت وزارت خانه را دراختیار داشته اند.

این نماینده پزشک و جراح همچنین سومین عامل این انتخاب را حضور نمکی به عنوان معاونت نوبخت در سازمان برنامه و بودجه دانست و افزود: نکته سوم اینکه فصل بودجه است و ایشان هم مدتی معاون دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه بوده اند. در وزرات بهداشت موضوع طرح تحول سلامت بسیار مهم است و یکی از موارد اعتراض و استعفای دکتر قاضی زاده هاشمی هم بودجه این وزارتخانه بوده است.

این پزشک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: به نظرم حداقل در فصل بودجه و تلفیق ۹۸ انتخاب دکتر نمکی، انتخاب بسیار خوبی بوده است، چرا که هم از جنس این وزارت خانه است و هم از جنس بودجه. بنابراین با توجه به این موارد انتخاب درست و هوشمندانه ای بوده است.

این عضو و سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در پاسخ به این پرسش که آیا نمکی می تواند گزینه مناسی برای وزیر مستعفی بهداشت باشد، تصریح کرد: اینکه ایشان گزینه مناسبی برای این وزارت خانه است یا خیر باید بگویم چون هنوز زمان زیادی از استعفای دکتر قاضی زاده هاشمی از این سمت نگذشته است، فعلا مشخص نیست چه گزینه های دیگری برای این وزارت خانه در نظر گرفته می شوند و باید منتظر بود و بعد به این سوال جواب داد.

جمالی نوبندگانی در عینحال با تعریف از سرپرست فعلی وزارت بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: ولی به نظرم دکتر نمکی فرد شایسته و قابلی هستند و این توانمندی را دارند که بتوانند به عنوان وزیر پیشنهادی برای این وزارت خانه به مجلس معرفی شوند.

این نماینده پزشک و جراح مجلس دهم تاکید کرد: کسی که در حد معاون وزیر بوده و به این حوزه و ساختار شناخت و اشراف کامل دارد و خصوصا در بحث سلامت و بهداشت هم صاحب نظر است و از طرفی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه هم بوده است، می تواند گزینه مناسبی برای وزارت بهداشت باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا