شناسه خبر : 144505
تاریخ ارسال : ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲:۵۱ ق٫ظ

در گفت وگو با «خط اعتدال»/ فاطمه ذوالقدر(نماینده مردم تهران در مجلس):بخشودگی جرائم بیمه کارفرمایان از سوی سازمان تأمین اجتماعی اقدام مثبت و کمک بزرگی برای تمامی کارگاه ها و واحدهای اقتصادی است و مانع اخراج کارگران می شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم پرداخت حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی صرفا ناشی از عدم توان مالی کارفرمایان بوده است. بنابراین اقدام سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب کمک بزرگی برای همه کارگاه های اقتصادی و اقدام مثبت و خوبی است.

در گفت وگو با «خط اعتدال»/ فاطمه ذوالقدر(نماینده مردم تهران در مجلس):بخشودگی جرائم بیمه کارفرمایان از سوی سازمان تأمین اجتماعی اقدام مثبت و کمک بزرگی برای تمامی کارگاه ها و واحدهای اقتصادی  است و مانع اخراج کارگران می شود/این کارهم برای تشویق کارفرمایان و هم بهبود وضع اقتصادی بنگاههای اقتصادی موثر است و هم مانع اخراج کارگران می شود

فاطمه ذوالقدر، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خط اعتدال بااشاره به بخشودگی جریمه بیمه کارفرمایان خوش حساب کارگاههایی که رشد اقتصادی نداشته اند، اظهار کرد: بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب از سوی سازمان تأمین اجتماعی، موجب به حداقل رساندن شرایط بحرانی تولیدکنندگان و افزایش روند فعالیت آنها می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: این بخشودگی بیمه از طرف سازمان تامین اجتماعی اقدام خوب و قابل توجهی است. با این اقدام کارفرمایان تشویق می شوند که کارگران خود را حفظ کنند و در این شرایط بد اقتصادی کسی اخراج نشود.

ذوالقدر توضیح داد: حوادث و بلایای طبیعی، تحریم ها و نوسانات ارزی طی یک سال اخیر موجب مشکلاتی برای تولیدکنندگان و مانع انجام تعهدات آنها شده است وبنگاههای اقتصادی، کارخانه ها و شرکت های زیادی بودند که خودشان هم سودی نداشتند و بیشتر متضرر شدند ولی در عین حال اقدام به حفظ کارگران خود کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم پرداخت حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی صرفا ناشی از عدم توان مالی کارفرمایان بوده است. بنابراین اقدام سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب بسیار مناسب و کمک بزرگی برای تمامی کارگاه ها و واحدهای اقتصادی است.

او افزود: این کارهم برای تشویق کارفرمایان و هم بهبود وضع اقتصادی بنگاههای اقتصادی موثر است و هم مانع اخراج کارگران می شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا