شناسه خبر : 148773
تاریخ ارسال : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۶:۴۵ ق٫ظ

در گفت وگو با «خط اعتدال»/نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس:کمیته سران قوا و همراهی مردم با مسئولان عوامل به تعادل رسیدن اقتصاد است/ قطع وابستگی صددرصدی بودجه ۹۹ از نفت عملیاتی نیست/ تامین بودجه سالانه از دریافت مالیات و عوارض درکنار اتکا به نفت

در گفت وگو با «خط اعتدال»/نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس:کمیته سران قوا و همراهی مردم با مسئولان عوامل به تعادل رسیدن اقتصاد است/ قطع وابستگی صددرصدی بودجه 99 از نفت عملیاتی نیست/ تامین بودجه سالانه از دریافت مالیات و عوارض درکنار اتکا به نفت

کمیته سران قوا و همراهی مردم با مسئولان عوامل به تعادل رسیدن اقتصاد است/ قطع وابستگی صددرصدی بودجه ۹۹ از نفت عملیاتی نیست/ تامین بودجه سالانه از دریافت مالیات و عوارض درکنار اتکا به نفت

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «تشکیل کمیته سران سه قوه و هماهنگی بین قوا اتفاق خوبی برای مهار تورم و افزایش قیمت های افسارگسیخته کالاها بود»، گفت: وحدت جامعه و ارتباط و همراهی مردم با مسئولان، از جمله عوامل اثرگذار بر تعادل نسبی اقتصاد است. همچنین برای بستن بودجه ۹۹ علاوه بر نگاه به فروش نفت، نیم نگاهی هم به اخذ مالیات و عوارض داریم.

بهروز نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس در گفت وگو با «خط اعتدال» با اشاره به اینکه مدتی است از شرایط نامتعادل اقتصادی و نوسانات شدید قیمت ها فاصله گرفته و به تعادل نسبی رسیده ایم، گفت: به نظرم چند موضوع در به تعادل نسبی رسیدن شرایط اقتصادی کشور موثر بوده اند که به آنها اشاره خواهم کرد.

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکیل کمیته سران سه قوه و هماهنگی بین قوا و دستگاههای مختلف اتفاق خوبی بود. همچنین تشکیل ستاد عالی اطلاع رسانی کشور با توجه به هماهنگی هایی که بین مجموعه اطلاع رسانی کشور شکل گرفت، اقدام مثبتی است.

عضو هیات رئیسه مجلس یادآور شد: همچنین وحدت جامعه و ارتباط و همراهی مردم با مسئولان از جمله عوامل تعادل نسبی اقتصادی و فاصله گرفتن از وضعیت و هیجانات پیشین است.

نعمتی یادآور شد: در مقطعی از زمان، هجوم به سمت خرید کالاهای مختلف با یک شایعه صورت می گرفت و با صحبت مسئولان و دست اندرکاران مربوطه با مردم این التهاب فروکش کرد. ولی امروز دیگر با یک شایعه اتفاقات چند ماه پیش نمی افتد و مردم هر نیازی که داشته باشند می توانند برای خرید آن به فروشگاهها مراجعه کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: به نظرم مجموعه دولت اعم از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ارشاد و تاحدی وزارت اقتصاد در این باره اثرگذار بودند. آنها در جلسات مختلف پای کار ایستادند و با توجه به جلساتی که در ستاد عالی اطلاع رسانی تشکیل می شد، آنها نقش اصلی را بازی کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره بودجه ۹۹ و کاهش وابستگی به نفت گفت: طی خبرهایی شنیده ام دولت قصد دارد وابستگی صددر صدی بودجه سالانه کل کشور به نفت را برای سال ۹۹ قطع کند، ولی تاکید می کنم چنین چیزی محقق نمی شود.

نعمتی با تاکید بر اینکه «این ادعا در شرایط اقتصادی فعلی قابل طرح و اجرا نیست»، بیان کرد: در شرایط فعلی این کار عملیاتی نیست ولی اینکه نسبت به بودجه سال قبل و سنوات گذشته بخواهیم از وابستگی به نفت بکاهیم، این اتفاق قابل اجرا و عملیاتی است.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس ادامه داد: البته قابل اجرا بودن آن منوط به یک پروسه زمانی ۵ یا ۶ ساله است که دولتها باید روی آن برنامه ریزی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: فعلا برای بستن بودجه ۹۹ نیم نگاهی به فروش نفت داریم و بعد از آن به سراغ اخذ مالیات و عوارض می رویم و نباید عجله کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا