شناسه خبر : 134313
تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ ب٫ظ
در گفت و گو با «خطِ اعتدال» عنوان شد؛آیت الله محسن غرویان:

مهمترین شخصیت سیاسی درسال ۹۷ دکتر ظریف بود / مردم نباید از وضعیت اقتصاد ۹۸ ناامید شوند/ با مدارای بیشتر، با دنیای امروز رفتار کنیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آیت الله محسن غرویان (عضوهیات علمی جامعه المصطفی) در گفتگو با «خطِ اعتدال» مهمترین شخصیت سیاسی سال ۹۷ را دکتر ظریف عنوان کرد و گفت: به نظر من دکتر ظریف مهمترین چهره فعال سیاسی در عرصه بین الملل است.
وی در خصوص ایجاد فاصله بین مردم و مسوولین اظهار داشت: با توجه به وعده هایی که دولت در انتخابات رییس جمهوری به مردم داده است تاکنون به برخی از آن وعده ها عمل شده است و برخی دیگراز وعده هایی که تاکنون انجام نشده نیازمند پیگیری است تا فاصله مردم با دولت کمتر و اعتماد مردم به دولت بیشتر شود.


عضو هیأت علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه کسانی که می خواهند با ایجاد جو سازی با دولت مخالفت داشته باشند و در پی ایجاد فشارروانی بین مردم و دولت هستند، افزود: باید گفت دولت تمام تلاش خود را می کند ولی متأسفانه با سنگ اندازی هایی که می شود نمی‌گذارند دولت به موفقیت برسد.
وی با بیان اینکه مقصر دانستن دولت کار اشتباهی است،گفت:نباید تمام مشکلات را به دوش دولت بیاندازیم و بگوییم دولت ناکار آمد است.
عضوهیات علمی جامعه المصطفی با ذکر اینکه دولت برای رفع مشکلات ایجاد شده تلاش می کند، گفت: متاسفانه یکسری سنگ اندازی هایی در داخل کشور وجود دارد که نمی گذارد دولت به آن موفقیت و هدف نهایی خود برسد.
وی با اشاره به حادثه سیل اخیر در استانها اضافه کرد: متاسفانه حجم مشکلات بالا است و اگر مردم کمک نکنند دولت نمی تواند به تنهایی کاری انجام دهد. اینجاست که باید اهمیت همدلی بین مردم درک شود و همه سازمانها با پشتیبانی از یکدیگر بر مشکلات ایجاد شده غلبه کنند تا بتوانیم به موفقیت های چشمگیراقتصادی و سیاسی دست یابیم.
آیت الله غرویان در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه در حال حاضر افکار عمومی یک انتظار منفی نسبت به سال ۹۸ دارند و سال سختی را پیش رو می بینند به «خط اعتدال» گفت: نباید مردم را نا امید کنیم و مردم هم نباید نا امید شوند به هر حال پیش بینی همه حوادث آینده در گرو افعال ماست و جبری هم در کار نیست مگر جبر حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل پیش آید.

وی با بیان اینکه خوب و بد بودن سال ۹۸ بستگی به سیاست مسئولین و مردم دارد، گفت: با توجه به اینکه فشارهای وارد آمده از عرصه بین المللی بسیارزیاد است ولی باید یک کمی هم از فشارها، مچ گیریها و تفرقه افکنی ها کاسته شود و کینه‌ها کنار گذاشته شود تا فشارتحریم ها کمتر شود.
آیت الله غرویان با اذعان بر اینکه به هر حال من از سال ۹۸ ناامید نیستم گفت:در سال ۹۸ هم می توانیم با فشار کمتری بحرانها را یکی پس از دیگری سپری کنیم و حال باید منتظر تصمیم گیری مسئولین بشویم و مقداری هم با مدارای بیشتر، با دنیای امروز رفتار کنیم، تا فشار های بحران مقداری بر مردم کاسته شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا