شناسه خبر : 134364
تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۵:۰۳ ب٫ظ
در گفت و گو با «خطِ اعتدال»/مرتضی مبلغ:

در سطح حاکمیت باید هر چه زودتر نسبت به مسایل اساسی کشور یک نوع اجماع پایداری حاصل شود/ اگرروند اختلافات ادامه داشته باشد شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

مرتضی مبلغ (معاون سیاسی وزیر کشوردولت اصلاحات) درخصوص ایجاد فاصله بین مردم و مسئولین و با بیان اینکه درک شرایط سخت معیشتی مردم، می تواند در تصمیم گیری ها اثر گذار باشد، در گفت و گو با گروه سیاسی «خط اعتدال» گفت: مردم درانتخابات تمام اختیارات خود را در نهادهایی که برآمده از رای آنان است می سپرند و توقع هم دارند که مشکلاتشان حل و فصل و به درستی نیز مدیریت کنند.
وی ادامه داد: مدیران در عمل به تعهداتی که به مردم داده اند با دو مشکل جدی روبه رو می شوند، نخست آنکه مدیران نمی توانند آنطور که باید از عهده مشکلات مردم بر آیند. دوم اینکه تضادهای که در نهادها و دستگاهها وجود دارد موجب اختلاف نظرهایی در اجرای کارها می شود و در نتیجه مشکلات به صورت مطلوب حل نخواهند شد، لذا به جای هم افزایی و همدلی بین دستگاههای اجرایی در کشور رقابت مخربی شکل می گیرد.
معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با اشاره به اینکه فشارحجم مشکلات داخلی و خارجی منجر به نا امیدی در مردم شده است، گفت: با نقطه نظراتی که مسئولین دارند سعی می کنند با دستگاههایی که از رای مردم به وجود آمده است مشکل سازی کنند و در نتیجه مدیریت کشور در سیر نامطلوب قرارمی گیرد و این امر موجب دلخوری و یاس در مردم می شود و آنان احساس می کنند نظام کشور آنگونه که باید نمی تواند از عهده مشکلات برآید همچنین این فضا برای برای مخالفین ، تندروها و افراطیون ایجاد می شود که آنان نیز در خصوص مسایل پیش آمده بیشتر دامن بزنند.
مبلغ با بیان اینکه در سطح حاکمیت باید هر چه زودتر نسبت به مسایل اساسی کشور یک نوع اجماع پایداری؛حاصل شود،اذعان کرد: آنان باید با گفتگوی سازنده بتوانند بر حل مسایل اصلی به راه حل اجماعی برسند و با کار کردن و هم افزایی در صددحل مشکلات باشند.

در گفت و گو با «خطِ اعتدال»/مرتضی مبلغ
وی با اشاره به سیل اخیرکشورمان عنوان کرد: دیدیم برخی  از جریانات سعی داشتند که بهره برداری سیاسی از این موضوع داشته باشند اما سرانجام همه فهمیدند که مشکلات مردم جدی است و باید دست به دست هم دهند تا موفق شوند.
وی اضافه کرد : همچنین باید مدیریت همراه با سیاست باشد تا مردم امیدوار شوند ونیز مدیریت کشور هم تقویت شود و همدلی و هم افزایی با یکدیگر بتوانیم از بحرانها عبور کنیم و به یک وضعیت قابل قبول برسیم.
وی پیش بینی خود را از وضعیت اقتصادی ۹۸ این گونه بیان کرد: طبعاً به دلیل تحریمها و فشارهایی که به طور سیستماتیک و استراتژیک از طرف امریکا وحتی برخی از کشورهای غربی بر کشور ایران اعمال می شود نیز به دلیل داشتن برخی از مشکلات داخلی از جمله اختلافات در سطح مدیریت منجر شده است با شرایط سختی درچند سال اخیر روبه روباشیم.
وی با بیان اینکه چگونه می توانیم با نحوه موفقیت آمیزی ازاین مراحل سخت بحرانها عبور کنیم، گفت: بستگی مستقیم به رفتارمختلف حاکمیت دارد و اگر رفتار مختلف حاکمیت بر سر مسایل مختلف کشور بنشینند و صحبت کنند و به اجماعی برسند و از جهت مسایل مربوط به سیاست های داخلی و خارجی و مسایل اقتصادی به یک وحدت نظر برسند وهمچنین بر سیاست های غلط گذشته تجدید نظرداشته باشند می توانند با شرایط مناسب از چالش ها بکاهند و همچنین از اختلافات و درگیری های خارجی و داخلی ومنطقه ای کاسته شود تا شرایط مناسبی را به وجود بیاورد و آن زمان مردم حتماً امیدوار خواهند شد و به خوبی گردنه های سخت را طی خواهند کرد.
مبلغ در پایان گفت: وقتی مردم از دولت مطمئن شوند با تحمل سختی ها هم می توانند بر مشکلاتشان غلبه کنند ولی اگرروند اختلافات ادامه داشته باشد شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا