شناسه خبر : 130745
تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۵:۰۶ ب٫ظ

در گفت و گو با «خطِ اعتدال»/معصومه آقاپور(عضو اصلاح طلب کمیسیون اقتصادی مجلس)تاکید کرد:اینستکس اولین فرصت ایجاد شده برای ما بعد از خروج آمریکا از برجام است/ ایجاد کانال مالی ایران و اروپا اولین بارقه امید بعد از اعمال تحریم ها استم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با تاکید بر اینکه اینستکس یا همان کانال مالی ایران و اروپا اولین فرصت پیش آمده بعد از خروج آمریکا از برجام است، گفت: باید از این شرایط پیش آمده به خوبی استفاده کنیم و اجازه ندهیم فرصت ها از دست برند. ضمن اینکه باید مراقب باشیم تا در این سازوکار مشترک مالی نحوه و میزان و چگونگی فروش نفت ما به اروپا مشخص شود و درباره چگونگی بازگشت پول آن به کشور شفاف سازی صورت گیرد تا در هاله ای از ابهام نماند.

در گفت و گو با «خطِ اعتدال»/معصومه آقاپور(عضو اصلاح طلب کمیسیون اقتصادی مجلس)تاکید کرد:اینستکس اولین فرصت ایجاد شده برای ما بعد از خروج آمریکا از برجام است/ باید میزان فروش و چگونگی بازگشت پول به کشور در این سازوکار مشخص شود/ ایجاد کانال مالی ایران و اروپا اولین بارقه امید بعد از اعمال تحریم ها است/ اگر شرایط خرید نفت و بازگشت پول به کشور روشن نشود دچار شوک ارزی می شویم

معصومه آقاپور در گفت و گو با «خطِ اعتدال» بااشاره به سازوکار مالی ایران و اروپا، اینستکس را سازوکار مناسب و قابل قبولی ددر شرایط فعلی دانست و اظهار کرد: در شرایط فعلی سازوکار و کانال مالی ایران و اروپا یک بارقه امید برای ما است و نباید فرصت ها را به سادگی از دست بدهیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: این اولین فرصتی است که بعد از خروج آمریکا از برجام و شروع تحریم های ظالمانه ایالات متحده علیه مردم ایران، برای جمهوری اسلامی فراهم شده است. پس باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

این عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: البته درباره تعهدات و بدهی های نفتی باید شفاف سازی شود و درباره نحوه خرید و فروش نفتی شفاف سازی صورت گیرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: باید مشخص شود که با توجه به اینستکس و کانال مالی مشترک ایران و اروپا شرایط فروش نفت ما به اروپا به چه صورتی خواهد بود و سازوکار برگشت پول نفت به کشور چگونه است.

آقاپور خاطرنشان کرد: در این سازوکار مالی باید روشن شود که آیا دوباره سهمیه خرید نفت ما توسط اروپا، به شرایط و سهمیه قبلی بر می گردد یا خیر.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: این موارد جزء ضروریات کاراست که باید نسبت به آنها توجه و حساسیت بیشتری داشته باشیم واگر نسبت به این مواردی بی توجهی کنیم و همچنان شرایط خرید نفتی ما در هاله ای از ابهام بماند، قاعدتا بعد از مدت کوتاهی یک شوک مالی و ارزی وارد کشور می شود و در این صورت شرایط سخت تر خواهد شد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا