شناسه خبر : 164204
تاریخ ارسال : ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹ ب٫ظ

در گفت و گو با خط اعتدال/ عابدی (سخنگوی کمسیون بهداشت و مجلس): وزارت بهداشت در کنترل کرونا خوب عمل کرد

عضو کمیسیون سابق بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار خوب بود. وزارت بهداشت در بیماریابی و تشخیص بیماری خوب عمل کرد. علاوه بر این در بحث درمان بسیار خوب کار شد. از سوی دیگر در تولید و توزیع مواد ضد عفونی مورد نیاز کشور و تولید ماسک تلاش های زیادی از سوی وزارت بهداشت انجام شده است

عضو کمیسیون سابق بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار خوب بود. وزارت بهداشت در بیماریابی و تشخیص بیماری خوب عمل کرد. علاوه بر این در بحث درمان بسیار خوب کار شد. از سوی دیگر در تولید و توزیع مواد ضد عفونی مورد نیاز کشور و تولید ماسک تلاش های زیادی از سوی وزارت بهداشت انجام شده است حیدر عابدی نماینده سابق اصفهان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار خط اعتدال، ضمن تقدیر از وزارت بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، گفت: آقای دکتر نمکی به کنترل بیماری های واگیردار آشنا هستند و با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام شد در مقابله با ویروس کرونا خوب پیش رفتند. او ادامه داد: از سوی دیگر پزشکان و پرستاران بسیار تلاش کردند و زحمت کشیدند. خوشبختانه مهمترین دستاوردی که در مقابله به کرونا داشتیم آمار پایین مرگ و میر در کشور ما به نسبت سایر کشورها است. علت آن هم این است که تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کووید 19 نیازمند آی سی یو هستند و ما در کشورمان آی سی یو های مجهزی داریم. علاوه بر این کادر پزشکی و پرستاری قوی داریم و به همین دلیل به نسبت کشورهای دیگر توانستیم کارنامه موفق تری داشته باشیم. این عضو سابق کیمسیون بهداشت و درمان، اعلام کرد: عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار خوب بود. وزارت بهداشت در بیماریابی و تشخیص بیماری کرونا خوب عمل کرد. علاوه بر این در بحث درمان بسیار خوب کار شد. از سوی دیگر در تولید و توزیع مواد ضد عفونی مورد نیاز کشور و تولید ماسک تلاش های زیادی از سوی وزارت بهداشت انجام شده است. عابدی تاکید کرد: یکی از محوری ترین کارهایی که وزارت بهداشت و درمان توانست انجام دهد جلب همکاری بین بخشی بود و توانست وزارتخانه های مختلف را در جهت مبارزه با کرونا همسو کند و اقدامات خوبی انجام شد. البته نباید فراموش کرد که در کنار این مسائل مردم به همدیگر کمک کردند. سخنگوی سابق کمسیون بهداشت مجلس ادامه داد: بنابراین مجموعه وزارت بهداشت و درمان، مجموعه دولت و سایر نهادها از جمله ارتش، بسیج و سپاه به میدان آمدند. اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس نیز در موثر بود. اما مردم هم نقش بسیار موثری در تبعیت از دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی داشتند. تمام این موارد دست به دست هم داد و ما امروز کارنامه قابل قبولی را در کنترل کرونا در دنیا داریم.

حیدر عابدی نماینده سابق اصفهان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار خط اعتدال، ضمن تقدیر از وزارت بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، گفت: آقای دکتر نمکی به کنترل بیماری های واگیردار آشنا هستند و با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام شد در مقابله با ویروس کرونا خوب پیش رفتند.

او ادامه داد: از سوی دیگر پزشکان و پرستاران بسیار تلاش کردند و زحمت کشیدند. خوشبختانه مهمترین دستاوردی که در مقابله به کرونا داشتیم آمار پایین مرگ و میر در کشور ما به نسبت سایر کشورها است. علت آن هم این است که تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نیازمند آی سی یو هستند و ما در کشورمان آی سی یو های مجهزی داریم. علاوه بر این کادر پزشکی و پرستاری قوی داریم و به همین دلیل به نسبت کشورهای دیگر توانستیم کارنامه موفق تری داشته باشیم.

این عضو سابق کیمسیون بهداشت و درمان، اعلام کرد: عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار خوب بود. وزارت بهداشت در بیماریابی و تشخیص بیماری کرونا خوب عمل کرد. علاوه بر این در بحث درمان بسیار خوب کار شد. از سوی دیگر در تولید و توزیع مواد ضد عفونی مورد نیاز کشور و تولید ماسک تلاش های زیادی از سوی وزارت بهداشت انجام شده است.

عابدی تاکید کرد: یکی از محوری ترین کارهایی که وزارت بهداشت و درمان توانست انجام دهد جلب همکاری بین بخشی بود و توانست وزارتخانه های مختلف را در جهت مبارزه با کرونا همسو کند و اقدامات خوبی انجام شد. البته نباید فراموش کرد که در کنار این مسائل مردم به همدیگر کمک کردند.

سخنگوی سابق کمسیون بهداشت مجلس ادامه داد: بنابراین مجموعه وزارت بهداشت و درمان، مجموعه دولت و سایر نهادها از جمله ارتش، بسیج و سپاه به میدان آمدند. اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس نیز در موثر بود. اما مردم هم نقش بسیار موثری در تبعیت از دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی داشتند. تمام این موارد دست به دست هم داد و ما امروز کارنامه قابل قبولی را در کنترل کرونا در دنیا داریم.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا