شناسه خبر : 148022
تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱ ب٫ظ
سخنگوی وزارت امورخارجه

دولت و ملت عراق بر مسائل داخلی فائق خواهند آمد/این بحران‌ها تاثیری بر راهپیمایی باشکوه اربعین نخواهد داشت.

سید عباس موسوی در گفتگوی با اشاره به تحولات اخیر در چند شهر عراق گفت: دولت و ملت عراق، دولت و ملتی با سابقه، ریشه دار، بالغ و رشید هستند.

 


وی با بیان اینکه مردم عراق در طول سابقه تاریخی خود بحران‌های بسیاری را در این مدت پشت سر گذاشتند، افزود: ملت عراق چه در زمان اشغال از سوی نظامیان آمریکایی و پس از آن، با اتفاقات زیادی روبرو بوده اند، اما همواره توانستند با درایت و حکمت که حاصل اجماع همه احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌ها در عراق بوده است، از این بحران‌ها عبور کنند.

آقای موسوی به بیگانگان و کسانی که مترصد سوء استفاده از این وضعیت هستند، توصیه کرد: خودشان را به زحمت نیندازند چرا که این حوادث مسئله داخلی عراق است و به زودی از سوی دولت و ملت عراق و همه گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و مراجع بزرگوار و انسان‌های تاثیر گذار در داخل خود عراق رفع خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.
سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین با اشاره به سفر اربعین گفت: امسال پیش‌بینی ما این است که این مراسم معنوی با شکوه‌تر از سال‌های گذشته انجام خواهد شد و این اتفاقاتی که در آنجا رخ داده است، تاثیر ویژه‌ای در این راهپیمایی با شکوه و کنگره عظیم نخواهد گذاشت و سیل خروشان عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) چه در ایران و چه در مناطق مختلف جهان به این کاروان بزرگ خواهند پیوست./ صدا وسیما


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا