شناسه خبر : 51333
تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۵۵ ق٫ظ

دولت یازدهم، تدبیر و امید را عینیت بخشید/ نوید روزهای بهتری را به مردم رودبار می دهیم

نماینده عالی دولت در ابتدا با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین جهان در ماه عبودیت و بندگی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از برنامه های دولت تدبیر و امید جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها، به تاکیدات ایشان اشاره داشت و گفت: رهبری معظم بارها تاکید فرمودند که «همه بدانند بنده دولت را حمایت و تأیید می‌کنم و از همه توانم برای کمک به دولت استفاده می‌کنم و به مسئولان بلندپایه آن اعتماد دارم.»  وی ادامه داد: رهنمودهای داهیانه ایشان چراغ راهی برای دولت بوده و خواهد بود و یقین داریم با استفاده از خرد جمعی چه در دولت محترم و چه بهره گیری از تجربیات استاندار پرتلاش و تیم مدیریتی استان، راه روشنی را دنبال و به سر منزل مقصود خواهیم رسید.

احمدی در گوشه دیگری از سخنان خود اذعان کرد: دکتر روحانی در آستانه انتخابات خرداد ۱۳۹۲سه وعده عمده از قبیل نجات اقتصاد ایران، احیاء اخلاق و تعامل سازنده با جهان را به مردم غیور کشور دادند که با بررسی عملکرد دولت مشاهده خواهیم کرد که به هر سه وعده، عمل شده است.

این مسئول گفت: وقتی دولت یازدهم مسئولیت خود را آغاز نمود، تورم به مرز ۴۰درصد رسیده بود و از نظر اقتصادی شاهد رشد منفی ۷/۶ درصدی در سال ۱۳۹۱ رسیده بودیم اما علی رغم تنگناهای ناشی از تحریم ناجوانمردانه، توانست رشد تورم را مهار کرده و در سال ۱۳۹۲ به منفی ۹/۱ برساند و امروز قاطعانه از دولتمداران می شنویم که در آخرین سال از عمر دولت، رشد تورم به زیر ۱۰درصد خواهد رسید و دستیابی به این مهم، موفقیت بزرگی محسوب می شود.

سید محمد احمدی با اشاره به اینکه دولت یازدهم با اقتدار در مقابل رشد نقدینگی که با افسار گسیختگی روبه افزایش بود، ایستادگی و مدیریت کرد و موجبات رشد اقتصادی را فراهم آورد، افزود: مهار و کنترل بی رویه واردات یکی از دستاوردهای اقتصادی دولت یازدهم بوده است. وی در قسمت دیگری از سخنان خود به حوزه بهداشت اشاره کرد و با تاکید بر رفاه عمومی کسب شده و دستاوردهای ارزنده طرح سلامت با هزینه کرد پنج میلیاردی دولت در حوزه بهداشت و درمان، خاطر نشان کرد: سهم پرداختی هزینه های درمانی توسط مردم د روستاها به کمتر از پنج درصد و در شهرها به کمتر از ۱۰ درصد رسیده  و ۹ میلیون و ۲۰۰هزار نفر تحت پوشش بیمه درمانی، ۱۰ میلیون نفر از حاشیه های اطراف شهرهای بزرگ تحت پوشش خدمات درمانی و ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش حمایت کالایی قرار گرفته اند که این رشد در این حوزه مهم و حیاتی، مثال زدنی و قابل تقدیر است.  فرماندار شهرستان رودبار در زمینه عملکرد اقتصادی دولت گفت: نکته ای که باید به آن توجه شود وضعیت درآمدی دولت یازدهم می باشد. همه این خدمات ارزنده در حالی ارائه شده که از نظر درآمدی دولت در بدترین وضعیت قرار داشت. این خدمات با فروش نفت حدود یک میلیون بشکه ای با نازلترین قیمت و تحت شدیدترین تحریم های ناجوانمردانه صورت گرفته است که این نشان از برنامه های مدبرانه دولت است.

احمدی همچنین خاطر نشان کرد: در زمینه احیای اخلاق، دولت یازدهم با وارد نشدن به حاشیه ها توانست آرامش و امیدواری را در جامعه حاکم سازد. وی در ادامه با بیان اینکه برقراری تعامل سازنده با جهان، از وعده های رئیس جمهور بوده است، در خصوص موفقیت در عرصه تعامل سازنده با جهان اظهار کرد: گفتگو با شش قدرت برتر دنیا با اتکا به پشتوانه هایی همچون رهبری فرزانه، خون پاک شهدا و ایثارگری همیشگی فرزندان غیور ایران موجب شد تا دستگاه دیپلماسی با مدیریت رهبری معظم و بهره گیری از تجارب ارزنده ریاست محترم جهمور، راه به جایی ببرد که طرف های مذاکره از خواسته های نامعقول خود کوتاه آمده و فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران را به رسمیت بشناسند که این خود دستاورد بسیار بزرگ و قابل تحسین بوده و خواهد بود که معظم له نیز در این باره فرمودند:« هیئت مذاکره کننده‌ى ما حقّاً و انصافاً پرتلاش و جدّى هستند؛ ایستادگى میکنند، با منطق حرف می زنند، زیر بار حرف زور نمیروند، دارند کار می کنند؛ این را هم همه توجّه داشته باشند. حالا جزئیّات و آنچه را در این گفتگوها می گذرد، غالباً مردم مطّلع نیستند؛ نه، با جدّیت، با منطق، با دلسوزى دارند کار می کنند و منطقى هم عمل می کنند.» هر چند از منظر سیاسی این توافق ثابت کرد که می توان با حفظ اصول و تأمین منافع ملی، تعاملی سازنده با جهان داشت و از نظر حقوقی عمده ترین دستاورد برجام که رهبری معظم با ۹ فرمان نیز آنرا تایید و امضا نمودند این است که ما توانستیم علی رغم مخالفت های کشورهای قدرتمند جهان و در رأس آن آمریکا، حقوق حقه خود را استیفا کنیم و به آن دست یابیم. وی با اشاره به این که مشی دولت اعتدال استفاده از همه احزاب و بهره گیری از همه سلایق برای مدیریت بهتر کشور است، افزود: دولت تدبیر و امید تلاش می کند با عبور از مسائل فردی، مشکلات را کنار زده و با مدیریتی صحیح و هماهنگ، ضمن حفظ اصول و ارزش ها، کشور را به جایگاه شایسته خود برساند که این سیاست ها در ابعاد داخلی و خارجی، بارها مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار در خاتمه با اذعان به اینکه عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سند راهبردی می تواند الگویی مناسب برای پیشبرد اهداف نظام در سطح خرد و کلان و جلوگیری از هجمه های اقتصادی دشمنان باشد،  عملکرد دولت یازدهم در شهرستان رودبار را قابل تقدیر برشمرد و تصریح کرد: اجرایی کردن بیش از ۱۰۷۹ پروژه و طرح در سال های ۹۴ -۱۳۹۲ و ایجاد فرصت شغلی برای۱۲۱۰ نفر در شهرستان را بسیار حائز اهمیت و کم نظیر برشمرد و در ادامه به تشریح برخی از اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان پرداخت و گفت:  ۱۹/ ۶۵  درصد شاخص برخورداری از آب شرب روستایی در بهمن ۱۳۹۲ بوده که هم اکنون این میزان به ۷۹/۷۲ درصد ارتقاء یافته است. همچنین شاخص برخورداری از گاز روستایی در ابتدای سال ۱۳۹۲ حدود ۲۳ درصد بوده که با تلاش و جدیت توانستیم این شاخص را در شهرستان به بیش از ۵۳ درصد برسانیم. همچنین در سایر شاخص های برخورداری و توسعه ای نیز افزایش قابل دفاعی داشته ایم. وی ادامه داد:  گازرسانی به شهر بره سر، جیرنده، شهرک سفیدرود و روستاهای تیه-پشتکلا-دوسالده و ۱۱ روستای بخش رحمت آباد، شروع آسفالت به میزان بیش از ۲۰۰ کیلومتر از راه های روستایی با استفاده از طرح قیر رایگان به میزان ۸۰۰۰تن توسط بنیاد مسکن، روکش آسفالت امامزاده هاشم-لوشان، احداث بزرگراه منجیل-رودبار، افتتاح کشتارگاه صنعتی طیور در پاچنار لوشان با ارزش ۲۱۰ هزار میلیارد ریال، افتتاح ۲۱ پروژه آبرسانی، افتتاح پایگاه اورژانس جیرنده و بسیاری دیگر، ازجمله مهمترین وعده های دولت یازدهم بوده که با لطف الهی و اقتدار مسئولین به منصه ظهور رسیده است.

احمدی در پایان اذعان کرد: وحدت و همدلی در شهرستان رودبار مثال زدنی و قطار رشد و توسعه این شهرستان با سرعت هر چه تمام تر در حال حرکت است و امید می رود با توکل بر ایزد متعال، توجهات همیشگی دولت محترم و استاندار ساعی، نوید روزهای بهتری را به مردم فهیم و شریف شهرستان رودبار دهیم.

شکوفه های زیتون


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا