شناسه خبر : 99108
تاریخ ارسال : ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸ ق٫ظ

رئیسی:روشنفکران امروز با قبل از انقلاب تفاوت کردند

به گزارش«خط اعتدال»حجت الاسلام ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در همایش منطقه ای صیانت از مقام والای روحانیت تاکید کرد: وظیفه روحانین تبلیغ دین و رساندن سخن دین به مردم است.

وی ادامه داد: ماموریت دیگر روحانیت، اجرای دین است که باید به آن توجه شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: باید از حوزه های علمیه در مقابل هرگونه انحراف فکری صیانت شود تا شاهد اجرای مباحث مختلف باشیم.

وی ادامه داد: باید صیانت شود از حوزه های علمیه در مقابل افکار غیر انقلابی و این حالت بی تفاوتی در خصوص مباحث مردم و انقلاب باید مدنظر باشد که اگر حوزه ها از مردم و انقلاب جدا شوند دچار مشکل می شوند.

آیت الله رئیسی یادآور شد: تولد روشنفکری و ادامه آن در کشور با مشکل همراه است زیرا روشنفکران قبل از انقلاب ضد غرب بودند اما در کشور ما روشنفکری را نام می ببرند که با دین مشکل و تمایل به غرب دارد در حالیکه روشنفکران واقعی نیاز جامعه را به موقع تشخیص می دهند و حرکت می کنند که از جمله آن مدافعین حرم را باید نام برد.

وی یادآور شد: امروز برخی می گویند یک نفر معتدل است یعنی در زمان خودش حرف نمی زند و عمل نمی کند نباید روحانیت بگوید که کاری با اتفاقات ندارد باید نگاه انقلابی را داشت و باید در زمان خودش و به موقع سخن گفت.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: در فتنه ۸۸ فضا غبارآلود بود برخی که باید سخن می گفتند ساکت ماندند و در آن زمان رهبری مدافع نظام بودند زیرا نمی خواستند رای مردم مخدوش شود و ایستادند و چهره فتنه گران را نمایان کردند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: امروز اثرگذارترین مرجع جامعه و مردم روحانیت است بنابر این دشمن بر علیه حوزه ها توطئه می کند بنابراین هرکس در هرجاییگاهی که هست باید خدمت به مردم کند و آلوده به مباحث مختلف هم نشود.

وی تاکید کرد: دین را یک امر فردی و شخصی به تنهایی نمی دانیم بلکه اجرای دین باید در متن جامعه اسلامی پیاده و اجرایی شود و البته اجتهاد تمدن ساز داریم و هیچ بن بستی در مقابل هیچ سوالی نداریم هم مدنیت جوامع و هم معنویت را داریم زیرا پرچم امام(ره) سیاست با معنویت بود.

آیت الله رئیسی افزود: اخلاق در همه حال اولویت است و اخلاق را در مباحث سیاسی ذبح نمی کنیم و نمی توانیم بگوییم حالا که کار دست ما افتاده هرگونه که خواستیم رفتار می کنیم زیرا مردم مداری اولویت و تاکید رهبری است


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا