شناسه خبر : 169735
تاریخ ارسال : ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۲۶ ق٫ظ

رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!

نوت گینگریچ (Newt Gingrich) در فاکس نیوز در مطلبی به کامالا هریس(معاون هندی الاصل جو بایدن) و نقش او در آینده آمریکا (در صورت پیروزی جو بایدن، رقیب دموکراتش) پرداخت.

 

نوت گینگریچ سیاستمدار و مشاور سیاسی آمریکایی است. وی به عنوان یک جمهوری خواه، حوزه انتخابیه ششم جورجیا را از سال ۱۹۷۹ تا زمان استعفایش در سال ۱۹۹۹ در کنگره آمریکا نمایندگی می‌کرد. او رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ و نامزد کسب کاندیداتوری حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲ بود.

رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!

گینگریچ از زمان ترک مجلس، در مباحثات سیاست عمومی فعال مانده و به عنوان مشاور سیاسی مشغول به کار است. او اندیشکده‌های بسیاری، را تأسیس و ریاست کرده‌است. او ۲۷ کتاب را به تنهایی یا با مشارکت دیگران نوشته‌است. در مه ۲۰۱۱، او رقابت برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد. در ۲ مه ۲۰۱۲ او مبارزاتش را خاتمه داد و از میت رامنی، پیشتاز وقت انتخابات حمایت کرد که نهایتاً موفق به کسب نامزدی شد.

زنی که قدرت اصلی دموکرات‌ها است
رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!

از نظر نوت گینگریچ تقریبا هیچ یک از حامیان جو بایدن حتی امید ندارند که او بعد از پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ بتواند به مدت ۴ سال سکان دار کاخ سفید باشد. بیشتر دموکرات‌ها از همین الان روی کامالا هریس تمرکز کرده و او را قدرت آینده آمریکا( در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری) می‌دانند.

طبق ادعای نویسنده فاکس نیوز و نماینده سابق جمهوری خواه، تقریبا نیمی از طرفداران دموکرات‌ها معتقدند که در واقع در انتخابات پیش رو به معاون رئیس جمهور رای می دهند نه خود او. از این جهت شاید بتوان کارزار ۲۰۲۰ را یکی از حساس ترین و خاص‌ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا دانست. این چیزی است که در تاریخ آمریکا کمتر مشاهده شده است. معمولا معاونان رئیس جمهور نقش اساسی در کنترل آمریکا نداشته اند و جدیدا {به خصوص بعد از انتخاب دیک چنی به عنوان معاون بوش پسر} این مقام مهم شده است. با این حال، باید اعتراف کرد که کامالا هریس در صورت انتخاب شدن بایدن قدرتمندترین معاون رئیس جمهوری تاریخ آمریکا می‌شود.

زن رادیکال پشت پرده
رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!

نوت گینگریچ با این حال معتقد است که کامالا هریس از زمین تا آسمان با جو بایدن فرق دارد. کامالا مانند جو بایدن یک دموکرات معتدل نیست بلکه بسیار تندرو است. تحلیلگر فاکس نیوز مدعی است که عقاید کامالا هریس در برخی موارد به شدت رادیکال و جزم گرایانه است. کامالا هریس قبلا دادستان کل بوده است. تصمیمات و مواضع قضایی او در دوره خدمتش به خوبی می‌تواند درون او و باورهایش را افشا کند. گینگریچ جمهوری خواه معتقد است که مواضع تند هریس در مورد تضعیف قدرت اداره پلیس و قطع بودجه آنها، انتخاب دستیاران و دادستان‌ها و قضات تندرو ضد پلیس و … از جمله اقدامات بد و رادیکال معاون بایدن بوده است.

نویسنده فاکس نیوز که یک جمهوری خواه دو آتشه است معتقد است وضعیت به هم ریخته آمریکا و ناامنی فعلی هم حاصل انتصابات کامالا هریس در دوره دادستانی اش بوده است. کامالا هریس آنقدر از بودجه پلیس و مراکز نظامی کم کرد و به سایر مراکز من جمله مراکز تعلیم جوانان و بیمارستان‌ها داد که عملا پلیس آمریکا فلج شد.

نویسنده ترامپ گرای فاکس نیوز معتقد است که کامالا هریس موافق اعترضات گسترده در شیکاگو و میلکواکی بوده است. طبق نظر او، اگر بایدن و هریس به قدرت برسند این آشوب‌ها و اعتراضات به پایان نخواهد رسید.

نوت گینگریچ معتقد است که رادیکالیسم هریس فقط مربوط به دیدگاههای ضد پلیسی او نمی‌شود، بلکه به حوزه مهاجرت، باز شدن مرزهای آمریکا و بازگشت به توافقات آب و هوایی( که از نظر ترامپ گرایی مثل گینگریچ ویران گر بوده) هم مربوط می‌شود.

 

نویسنده در انتهای مقاله اش تاکید دارد که با این وجود، نباید رای دهندگان این باور را داشته باشند که هنگام رای دادن به بایدن در حال رای دادن به یک دولت اعتدالی دموکرات و صلح جو هستند بلکه باید به این باور برسند که با این رای، در حال انتخاب کامالا هریس و رادیکالیسم دموکراتی او هستند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا