شناسه خبر : 132558
تاریخ ارسال : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

رئیس جمهور در جمع پرشور مردم لاهیجان: ۶۸ درصد پروژه راه آهن قزوین رشت با ۱۳۰۰ میلیارد تومان در این دولت به نتیجه رسید /دشمنان ملت ایران به آرزوی خود نرسیده و نمی رسند

حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع مردم استان گیلان در ورزشگاه تختی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه ما امروز در شرایط بسیار حساس و مهمی قرار گرفته ایم، افزود: ملت بزرگ ایران از آغاز امسال یعنی سال ۹۷ تا پایانش، در یک آزمایش بزرگ و عظیم تاریخی، پیروزی های عظیم و بزرگی را به دست آورد.
وی اظهار داشت: دشمنان ما می خواستند امسال را سال شکست ایران و پیروزی خود قرار دهند، اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت امسال در برابر فشار دشمنان این سرزمین ایستادگی کردند.
رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: از اردیبهشت ماه امسال که فریاد تحریم آمریکایی ها شروع شد تا مرداد امسال که اولین مرحله تحریم های خود را علیه ملت ایران اعلام کردند و نیز تا آبان ماه تحریم بعدی را اجرا کردند، در تمام این مراحل مردم ایستادگی، مقاومت و شهامت خود را در برابر دشمنان ایران و اسلام نشان دادند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه به لحاظ آمار اقتصادی سخت ترین ماه های امسال شهریور و مهر ( از لحاظ تورم ماهانه) بود و تا حدی هم در بهمن ماه مشکلاتی داشتیم، تصریح کرد: بهترین ماه هایی که مردم مقاومت خود از لحاظ تورم را نشان دادند، آذر و دی ماه بود.
حجت الاسلام روحانی بیان داشت: اما ۲۲ بهمن روز شهامت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان سرسخت این سرزمین بود؛ مردم در طول امسال علیرغم سختی ها، ایستادگی، مقاومت و صبر خود را در برابر انواع توطئه های دشمنان نشان دادند؛ دشمن به آرزوی خود نرسید، بی تردید هم نخواهد رسید.
وی اظهار داشت: گرچه دشمنان مشکلاتی را پیش پای کشور و مردم به وجود آوردند، ولی اولین مرحله که دشمن می خواست ملت ایران را در برابر توطئه خود قرار دهد، تحرکاتی را انجام می داد تا بار عهد آنها نسبت به تعهدی که در مقابل سازمان ملل و ملت ایران داشتند به گردن ملت ایران بگذارند، تا ما اولین نقض کننده معاهدات باشیم که در این مسیر ناموفق بودند.
وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: در این تحریم تلاش کردند دنیا را همراه خود کنند که در این مرحله هم ناموفق بودند، هیچ یک از متعهدان آنها یعنی اروپا در مقابل نقشه کاخ سفید سرفرود نیاوردند و آمریکا ناچار شد خود به تنهایی از یک پیمان بین المللی خارج شود، این پیمان تنها پیمان آمریکا با ایران نبود، بلکه پیمان هفت کشور و نیز سازمان ملل بود که آن را تایید کرد.
رئیس جمهوری با بیان اینکه آنچه انجام شد ایستادگی در مقابل همه کشورهای دنیا بود، اظهار داشت: دشمن فکر می کرد با تحریم مرحله اول و دوم ، مقاومت و ایستادگی مردم را با شکست مواجه می کند، ولی ما و ملت نه تنها در مقابل آنها ایستادگی کردیم بلکه انواع توطئه های بعدی آنها به دست نمایندگان این ملت خنثی شد.
وی بیان داشت: در مهر ماه در سازمان ملل شکست خوردند، جلسه شورای امنیت به ریاست آمریکا تشکیل دادند و تمام ۱۴ کشور در شورای امنیت در مقابل رئیس جمهوری آمریکا که رئیس آن جلسه بودند، ایستادند و در مقابل تعهد ایران، حمایت و در مقابل عدم تعهد آنها، مخالفت کردند.
رئیس جمهوری اظهار داشت: تلاش کردند در اجلاس ورشو جهان را علیه ایران تحریک کنند، آنجا هم دچار شکست شدند حتی آنها که همپیمایان آمریکا بودند، در مقابل آمریکا و توطئه های آنها ایستادگی کردند، دشمن به موفقیت دست نیافت اما در عین حال مشکلاتی را ایجاد کرد.

** با اذن و تأیید رهبری، رئیس جمهوری فرمانده جنگ اقتصادی با دشمن است
حجت الاسلام روحانی در ادامه سخنانش در جمع مردم لاهیجان گفت: دولت بعنوان خدمتگزار و خادم مردم از شرایط جنگ اقتصادی و روانی نمی هراسد چرا که ملت یکپارچه ایران را در کنار خود دارد و با همه توان از مردم حمایت خواهد کرد و نسبت به دغدغه و مشکلات آنان از تمام توانش بهره می گیرد.
وی افزود: امروز روز ایستادگی یکپارچه ملت ایران در برابر دشمنانی است که فکر می کنند می توانند این ملت بزرگ را به زانو درآورند؛ من در اینجا با همان عهد و پیمان سال های ۹۲ و ۹۶ اعلام می کنم دولت بعنوان خدمتگزار و خادم، از ملت ایران حمایت خواهد کرد.
رئیس جمهوری اظهار داشت: در شرایط عادی و معمولی نیستیم بلکه ما در شرایط جنگ اقتصادی و جنگ روانی هستیم و این باید باور ما باشد که در میدان نبرد در برابر دشمن ایستادگی می کنیم و همه ملت ایران هم می دانند که در این مرحله، عقب نشینی به معنای از دست دادن همه دستاوردهای تاریخی سرزمینمان از مشروطه تا انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: از این نظر می گویم مشروطه که سردمدار نهضت مشروطه مردم ایران و در راس آن آذربایجان و مردم گیلان بوده اند، در برابر استبداد صغیر این مردم گیلان و آذربایجان بودند که در خط مقدم مبارزه با استبداد صغیر ایستادند و در انقلاب اسلامی و دوران پرافتخار دفاع مقدس نیز مردم این استان در خط مقدم مبارزه بوده اند و باید به خوبی بدانیم ما باز هم در یک نبرد سخت با دشمن هستیم.
وی افزود: حرف ما با آمریکا در یک کلمه است و مشکل ما با دشمنان در یک جمله است؛ اختلاف ما در این است که آمریکا می گوید به ۴۰ سال قبل برگردیم ولی ما می گوییم به عقب برنمی گردیم؛ مسیر پیشرفت و استقلال و آزادی و مردم سالاری را ادامه می دهیم.
رئیس جمهوری اضافه کرد: آمریکا می گوید ایران امروز تبدیل شود به ایران سال ۵۶ و اوایل سال ۵۷ ولی ما می گوییم مسیری که ملت ما از بهمن ماه سال ۵۷ آغاز کرده؛ یعنی مسیر آزادگی ، استقلال و مردم سالاری را ادامه خواهد داد.
وی بیان کرد: ما امروز در اختلاف نظری با آمریکا نیستیم که نه قابل مذاکره باشد و نه قابل مصالحه؛ ما باید دشمن را به عقب برانیم و به او بفهمانیم که ملت ایران راه عزت و سربلندی خود را ادامه خواهد داد.
حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: در جنگ نیاز به یک فرمانده میدان داریم؛ من از اردیبهشت خدمت مقام معظم رهبری هم در یک جلسه خصوصی دو نفره و هم در جلسه ای که مسئولان عالیرتبه هم حضور داشتند، گفتم شرایط امروز ما شرایط جنگ روانی دشمن و جنگ اقتصادی است و در مرحله جنگ کشور نیاز به یک فرمانده دارد و همه مسئولان و همه ارکان و همه مردم در کنار هم با یک فرماندهی واحد باید کار خویش را پیش ببرند تا دشمن را وادار به شکست کنند.
رئیس جمهوری ادامه داد: پیشنهاد من این بود که خدمت ایشان گفتم خود جنابعالی بعنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی فرماندهی این جنگ را به عهده بگیرید و همه ما یعنی دولت و سایر قوا و مسئولان در خدمت شما خواهیم بود و راه را و مسیر را آنطور که شما هدایت می کنید، ادامه می دهیم و معظم له در جواب فرمودند که هم شرایط شرایط جنگ است و من قبول دارم و هم این جنگ نیاز به فرمانده دارد.
حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: رهبری فرمودند که فرمانده این جنگ باید رئیس جمهوری کشور باشد و بر این مبنا ایشان دستور دادند که دو قوه دیگر با همه توان در چارچوب مقررات در کنار دولت باشند.
وی افزود: من آمادگی خود را در آن جلسه اعلام کردم؛ دولت و رئیس جمهوری به عنوان نماینده ملت ایران چون حسن روحانی بدون نمایندگی ملت ایران یعنی هیچ اما حسن روحانی با نمایندگی ملت ایران یعنی قدرت ملت ایران.
وی یادآور شد: درست است امروز مشکلاتی در زندگی داریم اما در عین حال عهد ها و پیمانی که ما با مردم بستیم و آنچه به مردم وعده دادیم را ادامه خواهیم داد.

خبر تکمیل می شود …


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا