شناسه خبر : 181661
تاریخ ارسال : ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۲۵ ق٫ظ
رئیس دیوان عالی کشور :

رئیس دیوان عالی کشور: مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های حتمی و جدی نظام است

رئیس دیوان عالی کشور گفت: مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های حتمی و جدی نظام است.

به گزارش خط اعتدال ، حجت الاسلام مرتضوی مقدم در نشستی مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت تقارن هفته مبارزه با مواد مخدر و هفته قوه قضاییه برگزار شد، با بیان اینکه مبارزه با موادمخدر راهبرد جدی نظام جمهوری اسلامی است و از سیاست‌های حتمی و قطعی نظام جمهوری اسلامی مبارزه با مواد مخدر است، گفت: این رویکرد نظام نسبت به مبارزه با مواد مخدر است و جمهوری اسلامی ایران در جهان نشان داد. ۳۸۰۰ شهید در این راه جان و خونشان را در راه مبارزه دادند. کدام کشور توانسته این اقدام را کند؟ ما واقعا در خط مقدم هستیم.

وی ادامه داد: حقیقتا جمهوری اسلامی ایران نشان داد که عزم جدی در مبارزه با مواد مخدر دارد. نکته دوم این است که جمهوری اسلامی ایران قاچاق مواد مخدر را فساد میداند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مصادیق هلاکت نسل آلوده کردن جوانان پاک کشورمان است، اظهار کرد: لذا یک رویکرد ما این است که مبارزه با مواد مخدر از سیاستهای حتمی و جدی نظام است و دوم اینکه ما قاچاق مواد مخدر را فساد میدانیم و در خاکریز مستقیم مبارزه با مواد مخدر هستیم و به حمایت جدی دولت و دستگاه قضا نیاز داریم. یعنی اگر این حمایتها نباشد، باز یک جایی می لنگد. این رویکرد ماست و سعی و تلاش کردیم که با این رویکرد حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه کیفیت مبارزه با موادمخدر برگشتش به دیدگاه ماست، اظهار کرد: آیا پیامدهای شوم این پدیده را درک کردیم یا نکردیم؟

وی در بخش دیگری اظهار کرد: باید درک مان درخصوص مواد مخدر به قدری بالا برود که هیچکس در مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن کردن آن تردید نکند.

مرتضوی مقدم با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر چند شاخص لازم است، یادآور شد: اول اینکه انگیزه و عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر باشد. اگر انگیزه جدی نباشد و بخواهیم باری به هرجهت رفع تکلیف قانونی را کرده باشیم، ریشه کن نمی‌شود.

ادامه دارد…


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا