شناسه خبر : 179459
تاریخ ارسال : ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۴۶ ق٫ظ

رئیس سازمان چای کشور:قمیت خرید تضمینی برگ سبز چای ۴۵ درصد افزایش یافت

حبیب جهانساز روز دوشنبه در گفت و گویی افزود : قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک برای سال جاری ۶ هزار و ۶۹۰ تومان و درجه ۲ چهار هزار و ۷۸۱ تومان در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته است.

: رئیس سازمان چای کشور:قمیت خرید تضمینی برگ سبز چای ۴۵ درصد افزایش یافت

وی خاطر نشان کرد: برداشت بهاره برگ سبز چای از اول اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و تا پایان مهرماه با برداشت پاییزه به پایان می رسد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران نیز از چهارم ماه جاری اجرایی شده است، اضافه کرد: مقدمات کار در مراکز خرید در کارخانه های طرف قرارداد فراهم است.

وی عنوان کرد : تاکنون ۱۵۰ کارخانه برای خرید تضمینی برگ سبز چای آمادگی دارند که این تعداد به بیش از ۱۶۰ کارخانه افزایش خواهد یافت.

در استان های گیلان و مازندران بالغ بر ۵۵ هزار چایکار وجود دارد و وسعت باغهای چای ایندو استان در حدود ۲۵ هزار هکتار است البته میزان زیرکشت هر سال تفاوت دارد.

برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور شروع و تا پایان مهرماه انجام می شود


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا