شناسه خبر : 108410
تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۶:۱۵ ب٫ظ
در گفتگو با «خطِ اعتدال»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دلایل حمله نظامی به سوریه مطرح کرد: توهمی بزرگ که مشروعیت جهانی ندارد/علت سکوت سازمان ملل متحد ؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

گروه بین الملل «خط اعتدال»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله هوایی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه با بهانه های واهی و غیر واقعی استفاده سوریه از سلاح های شیمیایی، گفت: درباره این توهمات بزرگ آمریکا و هم پیمانانش هیچ چیز اثبات نشده است و حتی تا کنون بازرسی هم انجام نشده و همین پاشنه آشیل و نقطه ضعف این عملیات بود که مشروعیت بین المللی و جهانی نداشت.
علیرضا رحیمی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به اهداف آمریکا از حمله نظامی به سوریه گفت: در عدم موفقیت آمریکایی ها برای حضور در فضای سیاسی و اینکه بتوانند سناریوهایشان را محقق کنند، آنها گزینه نظامی را ارجح دانستند و سعی کردند با این روش خودشان را مطرح کنند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: دولت آمریکا با وجود هشدارهایی که هم دولت سوریه و هم مقامات ایران و هم روسیه دادند که به هیچ وجه راه حل نظامی راه برون رفت از بحران سوریه نیست، ولی آمریکا و هم پیمانانش به این حرف توجه نکردند و با این اقدام در باتلاقی عمیق در حال فرو رفتن هستند.


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حتما با ورود به فاز جدید نظامی، شرایط سوریه بحرانی تر و پیچیده ترخواهد شد و حتی اهدافی که آمریکایی ها ترسیم کرده بودند به آن اهداف هم نخواهند رسید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توییت تهدیدآمیز ترامپ مبنی بر اینکه «اگر سوریه باز حمله شیمیایی داشته باشد، حمله نظامی به سوریه را از سرخواهد گرفت»، تصریح کرد: این ادعاها مفروضاتی است که ترامپ مطرح کرده است. چرا که تاکنون هیچ موردی از این ادعاها نه اثبات شده است و نه حتی مورد بازرسی قرار گرفته است و همین پاشنه آشیل و نقطه ضعف این عملیات بود که نه مشروعیت بین المللی داشت و نه مشروعیت جهانی.
رحیمی خاطرنشان کرد: طرح این مسئله از طرف ترامپ نشان می دهد رئیس جمهوری ایالت متحده برای ادامه جنگ افروزی دنبال بهانه بوده و هست. ولی این بهانه ها هم غیر حقوقی هستند و هم غیر منطقی.
او ادامه داد: جهانیان شاهد بودند قبل از اینکه بازرسی شیمیایی صورت بگیرد، آمریکا و فرانسه و انگلیس با این بهانه به سوریه حمله نظامی کردند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا سازمان ملل متحد نسبت به این اقدام اخیر آمریکا موضع گیری نمی کند؟، گفت: سازمان ملل باید جلساتی تشکیل دهند و شورای امنیت فرایندی را طی کند تا بعد وارد رسیدگی شوند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا