شناسه خبر : 103992
تاریخ ارسال : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۰۹ ب٫ظ

رعایت حداقل های حقیقت ، انصاف و عدالت در تریبون های رسمی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سرویس سیاسی “خطِ اعتدال”

وحدت کلمه و کلمه وحدت از پیام های اصلی امام(ره) در همه ادوار زندگی بوده است. جامعه با وحدت و همدلی به موفقیت و با پراکندگی و تشتت به هزیمت و شکست می رود،در این ارتباط ائمه جمعه سراسر کشور،خطیبان و منادیان رسمی و مقبول نظام در جامعه دینی محسوب می شوند و دقیقا از این موضع و از این جهت مباحث و گفتگو و مشی و رفتار آنان می تواند در ایجاد آرامش و اعتماد و یا در القای اضطراب و التهاب و به تبع بی اعتمادی جامعه بسی مؤثر ونقش آفرین باشد.
متاسفانه در این میان گاه دیده و شنیده می شود که پایگاه های نماز جمعه که میراث و دستاورد نیکو و ارزنده انقلاب اسلامی می باشد بجای تحکیم و تأمین امنیت و آرامش و به جای تثبیت وحدت ملی،احیانا باعث نگرانی و تنش های فراوان در جامعه دینی ما می گردد، آن هم جامعه ای که به مراتب بیش از گذشته اینک نیاز به همدلی و وحدت ملی دارد
البته چنانکه مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری فرموده اند بیان نقاط ضعف و مشکلات جاری در سر راه دولت و تبیین واقعی و علمی جریانات متفرع بر دولت و مردم همواره امری طبیعی و ضروری در جامعه و خاصه خطبه های نماز جمعه است اما بهرحال حتی رعایت حداقل های حقیقت و انصاف و عدالت در شرایط فعلی ما امر ی بایسته می باشد که به عنصر دانش و تقوای سیاسی امامان جمعه سراسر کشور بر می گردد.
مردم مؤمن هر هفته روز های جمعه در مساجد اقصی نقاط کشور گرد هم می آیند تا شاهد و در معرض ارتقاء آگاهی و افزایش ظرفیت اخلاقی و معنوی خود باشند نه اینکه دمادم مشاهده نمایند که مثلا امام محترم جمعه به چیزهایی می پردازد که نه در شأن اوست و بطریق اولی نه در شأن نظام جمهوری اسلامی!
همه نیروهای نظام و انقلاب خصوصا امامان محترم جمعه و جماعات باید به اعتدال بگروند و بیش از پیش موقعیت و رسالت تاریخی ممتاز خود را در یابند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا