شناسه خبر : 132377
تاریخ ارسال : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲:۱۶ ب٫ظ
محسن رضایی:

رفتار اروپایی‌ها بر تصمیم اعضای مجمع تاثیر گذار خواهد بود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که در جلسه امروز (شنبه) با نزدیک به اتفاق آرا تصمیم گیری درباره FATF به جلسه آتی مجمع در سال آینده موکول شد.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در نشست خبری امروز(شنبه) که بعد از جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظلم برگزار شد، اظهار کرد: بررسی FATF به جلسه آتی مجمع در سال آینده موکول شد.
وی ادامه داد: در این بررسی چند نکته مهم است که یکی از آنها رفتار FATF است. FATF در هفته گذشته هم اقدامات ایران را تحسین کرد و هم از طرف دیگر با ابهام با موضوع ایران برخورد کرد؛ هرچه رفتار FATF سازنده تر باشد، بر تصمیم گیری مجمع تاثیر می‌گذارد.

 

رضایی افزود: رفتار اروپایی ها هم در تصمیم گیری اعضاء مجمع اثر می‌گذارد.

رضایی خاطرنشان کرد: لایحه پیوستن ایران به پالرمو برای تشخیص مصلحت به مجمع تشخیص آمد، تا کنون چندین جلسه روی این مصوبه مجلس وقت گذاشتیم و از تمامی جوانب روی آن بحث کردیم.

وی ادامه داد: از بعد اقتصادی، بین المللی ، سیاسی و امنیتی بحث شده و مخالفین و موافقین فرصت کافی پیدا کردند تا نظراتشان را بیان کنند. نمایندگان دولت و مجلس نظارتشان را دادند.

رضایی اظهار کرد: پس از اینکه مصوبه جدیدی به نامCFT به مجمع ارجاع شد، برخی از اعضاء ارتباطاتی بین این دو ملاحظه کردند که تصمیم گیری در باره هرکدام بدون در نظر گیری دیگری به مشکل می خورد و اشکالاتی ایجاد می کرد.

وی افزود: در جلسه امروز تصمیم گرفته شد تا اعضاء فرصت دیگری برای بررسی این دو باهم داشته باشند ، برخی اعضاء نظر دادند کمیسیونی متشکل از هر سه کمیسیون مربوطه تشکیل شود و این دو لایحه را به صورت کارشناسی بحث کنند.

رضایی تصریح کرد: از آنجایی که مصلحت ایجاب می کرد که بررسی پالرمو با تاخیر صورت بگیرد و همه کارشناسان CFT نظر خود را بدهند؛ این موضوع به رای گذاشته شد و قریب به اتفاق رای دادند جلسه بعدی برای بررسی این موضوعات تشکیل شود. نمایندگان دولت هم رای به تاخیر بررسی دادند . بنابراین اعضای مجمع تشخیص در نظر گرفتند بررسی مصوبه پالرمو و CFT را آن طرف سال ادامه دهند .


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا