شناسه خبر : 128439
تاریخ ارسال : ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۶:۱۲ ب٫ظ

روزبهان(رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان):افزایش بودجه ۹۸ آغازگر فصل نوین توسعه گلستان است/ رشد ۳۶ درصدی سهم اعتبارات عمرانی استان گلستان از ردیف های ملی/رشد ۲۰.۵ درصدی اعتبارات هزینه ای در لایحه بودجه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محمد ولی روزبهان در گفت و گو با ایرنا ظهار داشت: با وجود محدودیت منابع و مشکلات مالی دولت بودجه استان گلستان رشدی محسوس و امیدبخش یافت.

روزبهان(رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان):افزایش بودجه 98 آغازگر فصل نوین توسعه گلستان است/ رشد 36 درصدی سهم اعتبارات عمرانی استان گلستان از ردیف های ملی/رشد 20.5 درصدی در اعتبارات هزینه ای در لایحه بودجه
وی بیان کرد: در اعتبارات هزینه ای بودجه سال آینده گلستان شاهد رشد ۲۰.۵ درصدی است که این رقم در بودجه سال ۹۷ نسبت به سال ماقبل آن ۱۶.۵ درصد بیشتر شده بود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان افزود: در بخش عمرانی هم بودجه سال آینده استان نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش یافت.
روزبهان ادامه داد: میانگین رشد بودجه عمرانی استان های کشور ۸.۵ درصد است اما گلستان با تلاش استاندار و مسوولان استانی و رایزنی با مدیران ملی برای افزایش اعتبارات ۱.۵ درصد بیشتر از معدل کشوری بودجه عمرانی جذب کرد.
وی گفت: افزایش اعتبارات عمرانی سال آینده گلستان در شرایطی است که این رقم در بودجه سال ۹۷ در مقایسه با سال قبلتر ۱۱.۵ درصد کمتر شده بود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان بیان کرد: یکی دیگر از بخش های مهم بودجه سال آینده که برای استان با رشدی محسوس و قابل توجه همراه بود، سهم بودجه عمرانی از اعتبارات ملی است که با افزایشی خوب ۳۶ درصد از سال قبل بیشتر شد.
روزبهان ادامه داد: افزایش این اعتبارات در صورت تخصیص بهنگام می تواند روند تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام را سرعت بخشیده و مسیر رسیدن گلستان به توسعه پایدار را هموارتر کند.
وی گفت: به عنوان نمونه در شرایطی که در بودجه امسال برای تکمیل سد نرماب ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده بود، این رقم در بودجه سال آینده به هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان بیان کرد: با توجه به این افزایش اعتبارات ملی و استانی، اولویت اصلی و مهم سال آینده استان تکمیل زیرساخت های آب، راه، برق، کشاورزی، صنعت و گردشگری، ایجاد فرصت های شغلی جدید و در عین حال حفظ مشاغل موجود است.
روزبهان افزود: استفاده بیشتر از ظرفیت بندر خشک اینچه برون برای اتصال به چین و بهره مندی بیشتر از ظرفیت این کشور قدرتمند اقتصادی اولویت دیگر سال آینده گلستان است که می تواند مسیر توسعه گردشگری، سرمایه گذاری و دسترسی به تزانزیت بین الملل را برای استان هموارتر کند.
وی گفت: رونق هر چه بیشتر بندر خشک اینچه برون همچنین به تامین بیشتر کالا و مواد اولیه مورد نیاز کشور و رونق صادرات منطقه انجامیده و وابستگی استان های شمالی به بنادر جنوبی کشور را کم خواهد کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان بیان کرد: یکی دیگر از بخش های مهم و مورد نظر استان در بودجه سال آینده توسعه زهکشی زمین های شوره زار شمال استان است.
روزبهان ادامه داد: تاکنون ۲۲ هزار هکتار از این زمین ها زهکشی و برای کشاورزی مهیا شد اما برنامه استان با توجه به افزایش بودجه سال آینده ۴ برابر شدن این ظرفیت است.
وی گفت که زهکشی زمین های شوره زار شمال استان گلستان موجب بازدهی بهتر شده و بر تولید کشاورزی منطقه خواهد افزود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا