شناسه خبر : 175551
تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۹:۱۵ ق٫ظ

روسیه ادعای پمپئو در مورد ایران و القاعده را بی‌اساس دانست

رئیس اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که ادعای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که ایران را پناهگاه القاعده خوانده بی اساس است.

به گزارش خط اعتدال ، ضمیر کابولوف رئیس اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه ونماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان  خاطرنشان کرد: اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران به “پناهگاه” القاعده تبدیل شده، بی اساس است.

نماینده رئیس جمهوری روسیه در افغانستان در مورد ادعای ضدایرانی پمپئو خاطرنشان کرد: چنین به نظر می رسد که پمپئو زیر پرده (ریاست جمهوری ترامپ) می خواهد کار دیگری بکند تا به ایران آسیب برساند. اما این ادعا اثبات نشده و بی اساس است.

وی در واکنش به این سوال که آیا روسیه اطلاعاتی در مورد ارتباط احتمالی ایران با سازمان تروریستی القاعده دارد، اظهار داشت: کاملا هیچ اطلاعی در این مورد نداریم.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: ایران به برنامه ریزی برای حملات ۱۱ سپتامبر کمک کرده بود القاعده یک مقر جدید دارد و آن جمهوری اسلامی ایران است.

پمپئو ادعا کرد: ابومحمد المصری عضو القاعده در آگوست گذشته در تهران کشته شد القاعده در ۳ دهه اخیر با ایران رابطه داشته است و ایران به القاعده اجازه داد پول جمع آوری کند و با سران خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به ادعای بی اساس مایک پمپئو در مرتبط کردن ایران با القاعده تاکید کرد: هیچ کس فریب نمی‌خورد تمامی تروریست‌های حادثه ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوب مایک پمپئو در خاورمیانه بودند، هیچ کدام از ایران نبودند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا