شناسه خبر : 169156
تاریخ ارسال : ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱:۳۹ ب٫ظ

رونمایی از هدف مکانیزم انتخابات اصولگرایان برای ۱۴۰۰/ حمیدرضا ترقی: برنامه‌ها طبق زمان‌بندی مشخص پیش می‌رود/ اظهارات فتاح تأثیری بر فعالیت مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان نداشت

اصلاح طلبان این روزها به جای آنکه تمرکز خود را برای تجمیع توان و احیای سرمایه اجتماعی بگذارند، خیلی به تئوری پردازی و لوث کردن انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ همت می گمارند. ابتدا عباس عبدی اعلام کرد که «بهتر است جایگاه ریاست جمهوری حذف و نخست وزیری احیا شود»، چند روز بعد سعید حجاریان گفت «انتخابات تک نامزدی برگزار کنیم تا کسی به زحمت نیفتد».

 

حمیدرضا ترقی در گفتگو با نامه نیوز در واکنش به اظهارات عبدی و حجاریان گفت: اصلاح طلبان وقتی سرمایه اجتماعی شان را از دست می دهند و احساس می کنند به دلیل عملکرد ضعیف شان و عدم توجه به مطالبات مردم و حل نشدن مطالبات مردم، جایگاهی بین مردم ندارند، انتخابات را زیر سئوال می برند و می گویند «انتخابات نیست و انتصابات است» یا علامت سئوال روی صحت انتخابات می گذارند یا قهر می کنند و مشارکت نمی کنند.

وی با اشاره مشی اصلاح طلبان در ادوار مختلف انتخابات افزود: آنها هر گاه احساس کنند در موقعیت پایین تری نسبت به رقیب هستند تن به واقعیت ها نمی دهند و این گونه موضع می گیرند که «برای این مردم به ما رأی ندادند چون کاندیداهای اصلاح طلب تأیید صلاحیت نشدند و شانسی برای رقابت وجود نداشت». در واقع مدعی هستند که آزادی در انتخاب نامزد برای مردم وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به مواضع عبدی و حجاریان یادآور شد: این اظهارات نشان می دهد که خود اصلاح طلبان می دانند مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده منشأ گرفته از سیاست های اقتصادی آنها است و این سیاست ها نتوانستند گره های اقتصادی کشور را باز کنند.

وی با بیان اینکه در طول ۷ سال گذشته اصلاح طلبان حل همه مسائل را شرطی کردند، ادامه داد: آنها حل مسائل را مشروط به برجام و حل مسائل بین المللی کردند. لذا به نظر می رسد طرفند همیشگی اصلاح طلبان است که از چنین موضعی استفاده کنند در حالیکه مردم همیشه براساس عملکرد افرادی که در قدرت هستند ارزیابی دقیقی دارند و براساس این ارزیابی سعی می کند اگر جریان حاکم بر قدرت نتوانست مشکلات کشور و جامعه را حل و مطالبات عمومی را محقق کند، به گروه دیگری روی می آورند.

ترقی درباره آخرین وضعیت مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده، با اشاره به نهایی شدن و فعالیت این مکانیزم یادآور شد: هم اکنون در حال مشخص کردن الزامات و فرایند رسیدن به تشکیل دولت جوان و انقلابی هستیم و امور طبق زمان بندی مشخص شده، دارد پیش می رود.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تأثیر صحبت های فتاح بر مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان تأکید کرد: خیر، اینها روش هایی است که بعضی ها ممکن است در انتخابات از آن برای جلب توجه افکارعمومی استفاده کنند اما خیلی تأثیری بر فرایند انتخابات ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره زمان رسمی اعلام تشکیلات انتخاباتی اصولگرایان اظهار کرد: کارها در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در سطح کشور هم اکنون دنبال می شود، البته براساس آسیب شناسی انتخابات گذشته بازسازی هایی در ساختار این شورا اعمال می شود. اولویت امروز کشور حل مشکلات اقتصادی مردم است بنابراین به نظرم از دی ماه به بعد فضای کشور انتخاباتی می شود


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا