شناسه خبر : 141219
تاریخ ارسال : ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۵۸ ق٫ظ

رییس سازمان محیط زیست کشور: ایران از بعد بررسی‌های زیست محیطی ضعیف است/شاخص‌های زیست محیطی ایران جزو کشورهای آخر جهان است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون رییس جمهور با بیان این‌که امروز شاخص‌های زیست محیطی ایران جزو کشورهای آخر جهان است، گفت: متأسفانه کشور ما از بعد بررسی‌های زیست محیطی ضعیف است.

رییس سازمان محیط زیست کشور: ایران از بعد بررسی‌های زیست محیطی ضعیف است/شاخص‌های زیست محیطی ایران جزو کشورهای آخر جهان است

«عیسی کلانتری» در جریان سفر خود به یزد با حضور در شورای اداری استان با بیان این که محیط زیست میراث گذشتگان و امانت آیندگان است، اظهار کرد: امروز کره زمین توان پاسخگویی ساکنین خود با مصرف بالا را ندارد.

وی حفاظت از محیط زیست کشور را مستلزم مشارکت تمام ملت ایران دانست و افزود: ما باید به جای سه هزار محیط بان ۸۰ میلیون فعال زیست محیطی در سطح کشور داشته باشیم.

معاون رییس جمهور با بیان این‌که سیاست‌های توسعه پایدار بین‌المللی از جمله مسائل حائز اهمیت است، گفت: سازمان محیط زیست مجموعه ای دولتی و کوچک است که نمی تواند به تنهایی از محیط زیست کشور حراست کند.

کلانتری در ادامه تصریح کرد: در توسعه پایدار به «توجیه اقتصادی»، «عدم بهم زدن نظام اجتماعی را در سطح کلان» و «عدم پایمال کردن حقوق نسل آینده در حوزه محیط زیست» توجه جدی شده است.

این مسئول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که مسئله محیط زیست به تمام دولت‌ها مربوط می شود و نباید درگیر سیاسی بازی شود، تأکید کرد: بدون بررسی هیچ تصمیمی نباید گرفته شود و در غیر اینصورت به حقوق آینده تجاوز شده است.

رییس سازمان محیط زیست کشور با بیان این‌که ما نمی‌توانیم هر کاری دلمان خواست در محیط زیست انجام دهیم، گفت: توجه به محدویت‌های موجود در حوزه زیست محیطی نقش مهمی در حفاظت از ظرفیت‌های محیط زیست ایفا می‌کند.

کلانتری با اشاره به این‌که متأسفانه کشور ما از بعد بررسی‌های زیست محیطی ضعیف است، خاطرنشان کرد: امروز شاخص‌های زیست محیطی ایران جزو کشورهای آخر جهان است.

وی با بیان این‌که ایران با ۳.۲۳ دومین کشور در مصرف انرژی است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بیش از ۱۳ سال است که دغدغه انرژی زیاد در کشور را داشته و تذکر می‌دهند.

این مسئول در مورت آلودگی‌های کلان شهرها با اشاره به ارتقای کیفیت سوخت کشور طی دو سال گذشته، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها هزینه شده است.

معاون رییس جمهور با بیان این‌که حفاظت از محیط زیست مستلزم ارتقای فرهنگ عمومی است، تصریح کرد: صنایع خودشان باید نسبت به حراست از محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

وی با بیان این‌که ما نمی‌توانیم بدون حمایت مردم از محیط زیست حفاظت کنیم، تأکید کرد: هیچ کشوری توان حفاظت از محیط زیست بدون حمایت و مشارکت مردم را ندارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا