شناسه خبر : 110963
تاریخ ارسال : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱:۳۴ ق٫ظ
زهرا ساعی(عضو فراکسیون زنان مجلس)در گفتگو با «خطِ اعتدال»:

حضور یک نماینده زن در هیات رئیسه گامی برای رفع تبعیض جنسیتی است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: عملکرد هیات رئیسه فعلی بهترین کارنامه برای رای دوباره به آنها در انتخابات جدید است. ضمن اینکه حضور یک زن در هیات رئیسه مجلس می تواند گامی بزرگ برای برداشتن تبعیض جنسیتی در جامعه باشد. در صورتی که درباره چنین گزینه ای در فراکسیون به اجماع نظر برسیم، باید آقایان مجلس نیز برای رای آوری او رایزنی کنند.

زهرا ساعی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به برگزاری انتخابات جدید هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی هیات رئیسه ای داریم که اعضای آن با رای نمایندگان انتخاب می شوند و قطعا کارنامه کاری یک سال گذشته اعضای فعلی به خوبی معرف عملکرد آنها در انتخاب بعدی خواهد بود

این نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: البته کسی که عضو هیات رئیسه مجلس می شود علاوه بر وظایف نمایندگی برای مردم حوزه انتخابیه اش، وظایف کلان دیگری بر عهده دارد که باید برای همه آنها وقت بگذارد و در جلسات بیشتری شرکت کند. بنابراین اعضایی که عملکرد بهتری داشته اند این کارنامه موفق در رای مجدد به آنها تاثیر گذار است.

این عضوفراکسیون امید مجلس با اعلام این نکته که تا زمانی که نامزدها مشخص نشوند نمی توان درباره هیات رئیسه بعدی اظهار نظر کرد، به نقش فراکسین ها در انتخابات اشاره کرد و افزود: بیش از ۸۰ فراکسیون سیاسی و غیر سیاسی در مجلس وجود دارند که اقوام مختلف در آنها عضو هستند و قطعا نظر و لابی و رایزنی آنها می تواند درباره نامزدها و معادلات سیاسی تعیین کننده باشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس همچنین با تاکید بر لزوم نامزدی زنان در انتخابات هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در دو سال گذشته هم گزینه های خوب و توانمندی از زنان برای حضور در انتخابات هیات رئیسه مجلس داشتیم . در سال اول دونفر را نامزد کردیم و دور دوم برای اینکه رای ها نشکند و بتوانیم تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم و منسجم تر عمل کنیم، یک نفر را انتخاب کردیم و رای خوبی هم به دست آورد، ولی عوامل مختلف مانع رای آوری او شد. بنابراین هم از طرف فراکسیون و هم خود آن فردی که نامزد می شود باید لابی بیشتری صورت بگیرد تا نتیجه مطلوبی به دست آید.

او همچنین با بیان اینکه این شخص باید مولفه های بیشتری را داشته باشد تا افراد بیشتری به او اعتماد کنند، تصریح کرد: بعد از امتیازبندی و کسب موافقت حداکثری همکاران و اجماع درباره آن فرد، باید با همه توان برای او تلاش کنیم و از همکاران آقا هم بخواهیم که برای او رایزنی کنند تا به نتیجه مطلوب برسیم.

نماینده مردم تبریز در خانه ملت تاکید کرد: این کار می تواند گامی برای برداشتن تبعیض جنسیتی در جامعه باشد. این دوره بیشتری تعداد زنان نماینده در مجلس را داریم و خوب است در هیات رئیسه مجلس هم یک خانم حضور داشته باشد. البته نگاهمان جنسیتی نیست ولی زنانی در مجلس هستند که می توانند در کنار مردان در هیات رئیسه ایفای نقش کنند. بخشی از این مسئله هم به خود ما زنان مجلس بر می گردد که چقدر لابی هایمان را فعال کنیم و در انتخاب فرد مورد نظر دقت نظر داشته باشیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا