شناسه خبر : 117187
تاریخ ارسال : ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۷:۴۷ ب٫ظ
سعید الله بداشتی در گفتگو با «خطِ اعتدال»؛

نسل جدید نیاز به گفتمان جدید دارد/راهی جز اعتماد به جوانان و تسهیل ورود آنها به عرصه مدیریتی نداریم / انتقادات نباید منجر به خالی شدن پشت دولت شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سعیدالله بداشتی (رییس ستاد جوانان حسن روحانی در سال۹۲ )  در گفتگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به ظرفیت های و توانمندی های بالای نیروهای جوان در کشور و چالش های موجود دولت اشاره و اظهار کرد: با بهره گیری از نیروهای جوان و پویا جامعه می توان زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه جوانانی شجاع و حامی دولت و نظام در جامعه بسیار وجود دارد گفت:ایجاد انگیزه و همت بخشیدن به نسل جدید یکی از راهکارهای رسیدن به مطالبات است .

الله بداشتی با تاکید بر اینکه امروزه نسل جدید نیازمندبه گفتمان جدید دارد، اذعان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب بهتر و مفیدتر می توانند گفتمان جدیدرا تببین و تشریح کنند و همچنین در عرصه اجتماعی پویا تر بوده و می توانند آن را اصلاح کنند.
این فعال سیاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در راستای بهره گیری از پتانسیل جوانان جامعه اشاره و تصریح کرد: برای دوام و پویایی سازی برورکراسی و مدیریت کشور و افزایش اقتدار و تثبیت جمهوری اسلامی ایران راهی نداریم جز اعتماد به جوانان و تسهیل ورود آنان به عرصه های مدیریتی.
وی گفت: انرژی و خلاقیت جوانان ایرانی بن بست ها و تحریم ها را می گشاید و فردایی بهتر را نوید می دهد. از برخی مدیران اجرایی می پرسم که چرا به توصیه های رهبری و رییس جمهور در جوان سازی بدنه دولت اقدام نمی کنند؟حقیقتاً چه محضوراتی دارند!؟بگویند چه موانعی وجود دارد تا بلکه این موانع شناسایی و برطرف شود.
سعید الله بداشتی به قدرت و اقتدار رسانه ها در پیشبرد اهداف جامعه و دولت پرداخت و اضافه کرد: جریان رسانه ای کشور امروز با دستان توانمند نسل جوان هدایت می شود، خبرنگاران ، عکاسان و مدیران فنی رسانه ای و …… از نسل جوان تشکیل شده است از فرصت های موجود این بخش باید نهایت بهره را گرفت. اصحاب رسانه محارم دولت اند. آنان را نامحرم ندانیم و برای حل مشکلات به آنان بهاداده و حمایتشان کنیم.
الله بداشتی به دغدغه ها و مطالبات اصحاب قلم اشاره کرد و افزود: جوانان درعرصه رسانه بدون هیچ ادعا یی هدایت افکار عمومی را بر عهده دارند تا مردم را به نظام و دولت امیدوار کرده و از موج ناامیدی بکاهند.
خبرنگاران هشدارهای لازم را به دولت وافکار عمومی می دهند تا در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا بهتر بتوان از گردنه های سخت عبور کرد.
این فعال سیاسی ادامه داد: دولت باید به دغدغه ها و مطالبات این قشر زحمت کش بیش از پیش توجه داشته و با مدیریت و سامان دادن حوزه رسانه ای خود و بهسازی بدنه رسانه ای حامی دولت و نیز با ایجاد ارتباط نزدیک بین اصحاب رسانه و دولت، مسیر آینده ایران را در راستای رسیدن به توسعه پایدار جامعه فراهم و مهیا کند.
وی به شرایط موجود جامعه و دولت پرداخت تصریح کرد:بر عهده حامیان دولت و اصلاح طلبان است که در چنین شرایط سختی که رییس جمهور و دولت با آن مواجه است، با وحدت و هم دلی و روحیه دادن و حمایت کردن،امنیت فضای روانی را برای دولت مهیا کنند.
الله بداشتی با تاکید بر اینکه انتقادات نباید منجر به خالی شدن پشت دولت شود، اذعان کرد: جوانانِ پویا و حامی دولت در شرایط فعلی کشور وظیفه دارند فضای مثبت و شاد و امیدورار کننده ای را برای تیم دولت مهیا کنند.
وی با تاکید براینکه امروز کمک به دولت و رییس جمهور باید در رأس راهبردها و تاکتیک های جریان اصلاحات قرار گیرد،تصریح کرد: جوان سازی دولت دربرنامه ها، فعالیت های مدیریتی و حوزه اجرایی از مقوله های مهمی است که اتفاقاً راس و بدنه جریان اصلاحات باید بدنبال آن برای عبور از بحران های امروز باشد.
الله بداشتی اظهار کرد: با مدیران افسرده و نا امید از آینده برنامه های دولت را نمی توان پیش برد

وی با تاکید بر اینکه باید شعارهای دکتر روحانی هرچه زودتر تحقق یابد، خاطر نشان کرد:دکتر روحانی همیشه با تمام قوا و جدیت برنامه های دولت را اعلام می کند اما در حوزه اجرایی با ضعف تیم دولتی روبه رواست.
الله بداشتی با تاکید بر اینکه اگر فرد اصلاح طلبی مسئولیت کلان در دولت را عهده دار است ملزم بر این است که بدنه مدیریتی و اجرایی را به نیروی جوان واگذار کنند،ادامه داد: جریان اصلاحات با ید دولت را به سوی جوان سازی سوق دهند.
فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: فعالیت اصلاح طلبان نباید مقطعی باشد، بایستی ماموریت های شورای سیاستگذاری اصلاحات برای پیگیری مطالبات مردم و برنامه جریان اصلاحات از طریق منتخبینی که در مجلس و شوراها در اقصی نقاط کشورتعیین شده اند پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه دولت باید نسبت به مردم پاسخگو باشد، تصریح کرد: جریان اصلاحات با تمام توان و از طرق های مختلف از دکتر روحانی حمایت کرده و باید در این شرایط سخت برحمایتشان افزوده و باقی بمانند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا