شناسه خبر : 118089
تاریخ ارسال : ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۶:۰۷ ب٫ظ

سعید شریعتی:مشکل کشور این است که برخی از مسئولان معمولا بی موقع و بی حساب حرف می زنند/از جهاتی می توان سکوت معنادار آقای روحانی را درک کرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سعید شریعتی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره طرح سوال نمایندگان مجلس از رییس‌‌جمهوری بیان کرد: رئیس جمهوری هم در دور قبل و هم در دولت دوازدهم به صورت مکرر از عوامل و موانعی صحبت کرد که مانع تحقق برنامه ها و اجراهای تعهدات دولت بوده است. این انتقادات در زمینه برجام و موانع داخلی اجرای آن، حتی صریح تر بوده و متوجه قوای دیگر هم شده است. او از جریانات و گروه هایی که خارج از دولت به صورت موازی و پنهان علیه دولت اقدام به کارشکنی کردند، سخن گفت. بر اساس همین رفتارها انتظاری از دولت و شخص رئیس جمهوری در افکار عمومی و میان حامیان او به وجود آمد که رئیس دولت با صراحت بیشتری این موانع را معرفی و برنامه های دولت را از موضع اقتدار برای حذف این موانع طلب کند.

این فعال سیاسی درباره سوال مجلس از رئیس جمهوری و استقبال حجت الاسلام « حسن روحانی» از طرح پرسش گفت: اگر رئیس جمهوری از این فرصتی که مجلس در اختیار او قرار داده استفاده کند و صریح و شفاف با مردم از تریبون خانه ملت سخن بگوید و این موانع را چه در داخل و چه در خارج روشن کند می تواند در موازنه قوا در کشور و در جلب و اعتماد دوباره افکارعمومی به دولت موثر باشد.

شریعتی درباره انتقاد رئیس جمهوری از رویه طی شده برای طرح سوال گفت: اگر رئیس جمهوری به عنوان مجری قانون اساسی نسبت به رویه طی شده در طرح سوال از رئیس جمهوری، انتقادی دارند، می تواند در پی بررسی حقوقی ایشان و همکارانشان از چنین طرح سوالی به وجود آمده باشد و مستدلی برای این موضوع در دست دارند. اما من مستقل از نحوه طرح سوال و ضرورت آن، این سوال را فرصتی برای طرح موانع و مشکلات کشور و گفتگوی رئیس جمهوری با مردم می دانم.

عضو حزب اتحاد ملت همچنین درباره دلایل سکوت چند روز گذشته رییس جمهوری گفت: اظهارات سخنگویان اصلی کشور باید دقیق و حساب شده باشد و از این نظر می توان گفت که رئیس جمهوری با توجه به ملاحظاتی که دارد، در پی فرصت و مضمونی بود تا به گونه ای با مردم سخن بگوید که اثربخش باشد. در شرایط کنونی هر سخنی که تاثیرگذاری معکوسی داشته باشد، می تواند هم به اعتبار شخص آقای روحانی لطمه بزند و هم به جایگاه ریاست جمهوری. بنابراین از جهاتی می توان سکوت معنادار آقای روحانی را درک کرد، مشروط بر اینکه در فرصت مناسب پیش رو و با مضمونی مناسب با مردم سخن گویند و برنامه های دولت را در مقابله با مشکلات به وجود آمده پس از خروج آمریکا از برجام و تبعات آن بر سیاست، اقتصاد و روابط بین الملل را، تشریح کند. واقعیت آن است که جایگاه رئیس جمهوری بسیار مهم است و حتی مهم تر از آن است که انتظار داشته باشیم به هر قیمتی سخنان بی اثر بگوید.

این فعال سیاسی ادامه داد: رئیس جمهوری و دولت قرار است طی روزهای آینده هم در مجلس حضور یابند و هم بسته ارزی و اقتصادی را به مردم ارائه دهند؛ بنابراین سکوت دولت چندان هم ادامه دارنبود. بسته ای که به گفته معاون اول دولت از سوی سران هر سه قوه هم مورد تایید قرار گرفته می تواند به نوعی اعلام موضع رئیس جمهوری و دولت درباره مشکلات اقتصادی کشور هم تعبیر شود.

شریعتی تاکید کرد: مشکل کشور این است که برخی از مسئولان معمولا بی موقع و بی حساب حرف می زنند و با اعلام مباحث متناقض و متضاد مردم را بیشتر سردرگم می کنند. به نظر می رسد ملاحظه آقای رئیس جمهوری برای سخن گفتن با مردم، تدبیری پشت خود داشته است و پس از رسیدن به برخی جمع بندی ها قرار است از تریبون مجلس مشکلات گفته شود و احتمالا از سوی جامعه هم قابل قبول خواهد بود. مجموع شرایط و شواهد نشان می دهد که رئیس جمهوری منتظر یک سری جمع بندی ها در حوزه سیاست خارجی با اروپا و آمریکا درباره برجام بود تا بتواند موضعی درست در جهت منافع ملی اتخاذ کند.

 

منبع: ایرنا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا